olisiko maali pitänyt hyväksyä?

puulaaki

Manchester United vs Middlesbrough
http://www.youtube.com/watch?v=ANH50iRagXY

Olisiko tuo Ole Gunnarin Solskjærin maali pitänyt hyväksyä? Sanokaa viisaammat miten tuo sääntö oikein menee?

pallo oli irti, hyökkääjä ei koskenut maalivahtiin?

Olen joskus nähnyt tvstä kun maalivahti pitää palloa yhdellä kädellä(kädet levällään) ja hyökkääjä puskee pallon pois kädestä ja tekee maalin. Muistaakseni hyväksyttiin.

Jos maalivahti tiputtaa pallon tai potkaisee ohi niin hyväksytäänkö jos siihen väliin ehtii maalin tekemään?

1

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nhlfani/jalkapallo

      Kyll ois pitänny hyväksyy. Pallo EI ollu veskarilla ja Ole Gunnarhan ahneena maalipyssynä otti sen nätisti pois ja vei maaliin. Hieno maali ja dumari anto vielä keltasen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6828
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2016
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1088
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe