Päältätäytettävä malli (pesukone). Yritin tarkistaa nukkasihdin, mutta sain sisältä irti valkoisen osan ja se oli ihan puhdas. Onko se nukkasihti? Yritin laittaa sitä paikalleen ja nut se vuotaa. oisko kenelläkään neuvoja?
ignis
ongelmia
2412
0Äänestä
Vastaukset 2
Vanhimmat
Useimmissa uusissa koneissa nukkasihti menee paikalleen vain oikeassa asennossa. Nukkasihti pitää pyörittää tai 'naksauttaa' paikalleen.
Avuksi kannattaa ottaa lamppu ja katsoa tarkasti missä kohdassa on kielekkeet mihin nukkasihdin pitää lukittua ja varmistaa että nukkasihti on käännetty loppuun asti.
Eikös nukkasihdin pitäisi olla jonkinlaisen (harvan) suodattimen näköinen, ja normi tilanteessa kerätä nukkaa hyvin..
Meidämpä igniksen nukkasihdissä ei ole ikinä ollut nukkaa (vaatteet aina nukassa) , koska siinä ei ole mitään suodattimen tapaista laitetta, vain pelkkä muovinen pidike..
(KONE on saatu käytettynä).. Joten onko noissa igniksissä jotain irrotettavia suodattimia tms??