Matti myöhänen

Mikä mahtaa olla, kun menkat on viikon myöhässä. Raskaustestin tein ja negatiivinen oli, mutta kuukautisia ei kuulu..Pillereitä en enää käytä (lopetin puoli vuotta sitten) kortsulla olen ehkäissyt. Pitäskö käydä gynellä, vai? Kumminkin on vatsassa ollut sellanen tunne, että kohta ne alkaa, mutta ei kuulu ei näy. Pitäiskö huolestua?
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viikon heitot menkoissa silloin tällöin ovat ihan normaaleja ja voivat johtua vaikkapa stressistä. Aina ei kyllä välttämättä löydy mitään selkeää syytä. Ja esim. pillereiden lopettamisen jälkeen toisilla saattavat menkat olla reippaasti yli vuodenkin epäsäännölliset. Mikäli menkkojasi ei kuulu kolmeen kuukauteen kannattaa ottaa yhteyttä gyneen!

Aurinkoista kevättä! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.............................. kirjoitti:

Mikä mahtaa olla, kun menkat on viikon myöhässä. Raskaustestin tein ja negatiivinen oli, mutta kuukautisia ei kuulu..Pillereitä en enää käytä (lopetin puoli vuotta sitten) kortsulla olen ehkäissyt. Pitäskö käydä gynellä, vai? Kumminkin on vatsassa ollut sellanen tunne, että kohta ne alkaa, mutta ei kuulu ei näy. Pitäiskö huolestua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu