Onko kellään mennyt Foguksesta ovet lukkoon ihan itsekseen, jos niin mistähän se johtuu.
Lukkoon
Hiipijä
3587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainakin jos avaa lukot, mutta ei avaa muutamaan minuuttiin ovia, lukot menevät itsestään takaisin kiinni. Tämä on jonkinlainen turvaominaisuus sille että esim. avaimia taskuun laittaessa vahingossa avaisi ovet tms.
No jos menee ovet lukkoon esim. ajaessa tai muutoin avainten ollessa sisällä ei ole ihan tavallinen ominaisuus... väittivät huollossa että johtui pakkasista. Tiedä häntä.
On menny ajaessa lukkoon, reistaili ovia itsestään lukkoon, samoin avaamisen ja lukitsemisen kanssa reistas niin ettei menny kaikki ovet auki/kiinni. Ongelmat loppu ku vaihdatin uuden kuskin oven lukkomoottorin.