kirjan julkaiseminen

Arvelluttaa vähän että miten kirjan julkaiseminen onnistuu? Pitääkö itse tehdä kuinka paljon sen painamiseen, mihin pitää lähettää ja tälläsiä mietin
4441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Julkaisuun, niin ainakin saisi haluamansa.

Äänestä
  • Mutta pitääkö kirja käyttää ensin jossain jossa katsotaan onko se julkaisu kelpoinen?

    Äänestä

  • kirjailijan urasta haaveileva kirjoitti:

    Mutta pitääkö kirja käyttää ensin jossain jossa katsotaan onko se julkaisu kelpoinen?

    itse, sinä päätät sen julkaisukelpoisuudesta. Jos taas lähetät käsikirjoituksesi kustantajalle, he päättävät. Markkinointiin sinun on hyvä osallistua kaikin keinoin.

    Äänestä

Kannattaa ensin opetella perusasiat: mm. oikeinkirjoitus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjailijan urasta haaveileva kirjoitti:

Arvelluttaa vähän että miten kirjan julkaiseminen onnistuu? Pitääkö itse tehdä kuinka paljon sen painamiseen, mihin pitää lähettää ja tälläsiä mietin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu