ritari ohjelma (nelonen)???

-mari

Muistaako kukaan sellaista "ritari ohjelmaa" joka tuli nelosen arkiaamussa joskus 90-luvun loppupuolella tai 2000-luvun alkupuolella en ole varma. Eli nimensä mukaan siinä oli pääroolissa muistaakseni sellainen ritari (ihminen ei eläin) Nimestä en tiedä mitään, sattuisiko joku muistamaan kyseistä sarjaa??

4

1775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoJopas

      Eikös se ollut joku ritari?

      • weosto

        Oliko se "Voittamattomat ritarit" (Englanniksi Mystic Knights) Siinä oli neljä ritaria joilla oli veden,maan,ilman ja tulen voimat ja lopuksi tuli mielestäni vielä joku jolla oli metsän voimat. Ne muuttu niiden haarniskoihin sanomalla "Tuli sisälläni,maa allani"...jne. Siinä ne taisteli jotain ilkeää kuningatarta ja sen joukkoja vastaan.


    • -mari

      Olisiko kuvaa tuosta ivanhoesta?? Muistan, että se olisi ollut piirretty.. olenko väärässä??:/

    • Anonyymi

      Mullakin on jokin mielikuva jostain ritaripiirretystä joka tuli 2000-luvun alussa. Olin hoidossa tuolloin ja sitä näytettiin myös viikonloppuisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe