Heipsan kaikki ihanat ihmiset!=))
HAluisin vaan kysyä mitä mieltä olette kaukorakkaudesta??Onkos kukaan kokenut/on kenties?
Kestääkö teidän mielestä??Haluisin vaan mielipiteitänne,ja kokeneet kertokaapas mitä teidän suhteellenne tapahtui/tapahtuu.....Kiitoksia!!
HAluisin vaan kysyä mitä mieltä olette kaukorakkaudesta??Onkos kukaan kokenut/on kenties?
Kestääkö teidän mielestä??Haluisin vaan mielipiteitänne,ja kokeneet kertokaapas mitä teidän suhteellenne tapahtui/tapahtuu.....Kiitoksia!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaukorakkautta ei pdä pelätä!! Itse olen parhaillaan kaukorakkaus suhteessa joka on kestänyt jo vuoden ja veikkaampa että tulee kestämään vielä toisen jos kolmannenkin ellei enemmän. Välimatkaa meillä on n. 300 kilometriä ja nähdään vaan viikonloppuisin mutta tuntuu että välimatka vaan vahvistää suhdetta sekä luottamusta. Aluksi meni pitkään ennenkuin opin luottamaan jätkäkaveriini kun en tiennyt mitä se siellä touhuaa mutta olen oppinut luottamaan ja rakkautta on...!! Tapellaan harvoin kun nähdään vaan viikonloppuisin eikä sitä aikaa viitsi käyttää riitelemiseen ja muutenkin menee tosi hienosti niinkuin on aina mennytkin!!! Omasta kokemuksesta voin sanoa että kannatan mieluummin kaukosuhdetta kun sitä että asut samassa kylässä seurustelukumppanin kanssa ja näette toisianne jatkuvasti siis välimatka vahvistaa!!!! sitäpaitsi puhelimet on olemassa jolla soitella aina kun iske ikävä... :) Mun omasta mielestäni kaukosuhde kestää paremmin kun on jotain mitä odottaa aina ja viikonloput onkin sitten odottamisen arvoisia!!! *virn*
Se vain kuluttaa ja rasittaa.
Ei maksa vaivaa ja hyvällä onnella sattuu oikein tosissaa.
Minä itse en ainakaan toista kertaa moiseen hullunhomma ryhdy enkä suosittele sitä kenellekään muullekaan.
Mitä suhteelle tapahtui? Tyttö löysi jonkun lähempää.
Kaukosuhteilla ei ole minkäänlaista tulevaisuutta! Parasta pysyä erossa niistä.
Voih...Olen todella pahoillani...Se tyttö ei ollut varmaankaan sinun arvoisesi..Mutta..*halitus*Pärjäillehhän!=)Ja kiitos vastauksesta!=)
Mää oon todella pahoillani...Mutta tais olla niin,et se tytteli ei ansaissu sinuu...=(Mutta pärjäillehhän..Ja kiitos vastauksestasi..kaipaan Sitä todella!Kun tse olen samassa jamassa..*huokaa*Mutta muih...*halitus*
jaa-a... no tota on se aika tuskaa joskus... mutta jos molemmat sitä tarpeeks haluu nii eiköhän se onnistu.. niinku meillä!:)
Ite en oikein noita kaukojuttuja ymmärrä. Loppupeleissä ihmiset ovat minusta melko samanlaisia ja ihmetyttääkin, että eikö sitä rakasta omasta kylästä löydy, vai onko kaikki jo käyty läpi.
Musta on hienoa, kun voi vaan käydä moikkaamassa naistaan pikaisesti, kun mieli tekee. Käydä ajelemassa pari rinksaa autolla, tai vaikka leffassa. Sillon jää omille asioille ja kavereille aikaa, myös viikonloppuisin, kun ei tartte stressata sitä, että tarttee mennä tyttöö morjestaan. Sitten vielä matkakulut ja isot puhelinlaskut jne.
Mun kanta on se, että kyllä se rakkaus saa löytyä omasta- tai naapurikylästä!