Esittäkää omat arvionne miksi perheenäiti käveli humalassa tiellä ja tien vieressä? äsken näytetttiin poliisitvssä
yliajon uhri
nainen--
91505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
aiemmin jo. Yhä olen sitä mieltä, että pääsi jonkun kyydillä Lahdesjärven huoltamolle ja siitä sitten lähti eteenpäin. Toisaalta tiedetään, että rouvalla ei ollut löydettäessä kenkiä, sukkia, eikä ilmeisesti laukkua, puhelinta, henkkareita tms. koska ei heti tunnistettu...
Voiko sukatkin lähteä jalasta, kun jää auton kolhimaksi??? Että kysymyksiä nousee aina vain lisää, vastauksia en tiedä.
Aika likka jos käveli vaikka Härmälän kautta ohitustielle kaatokännissä. Ja miksi edes lähtisi sinnepäin, kun on lyhyempi ja vilkkaampikin reitti???
vaikea uskoa että on vain yliajon uhri
On varmaankin ottanut korkokengät jalastaan kun on huomannut että on aika matka kävellä kotiin. Outo reittivalinta jokatapauksessa ja varmaankin päässyt jonkun kyydillä pienen matkan. Toki onhan kyseinen henkilö voinut olla senverran maistissakin että on lähtenyt kävelemään aivan väärään suuntaan kunnes on "kartta" on palannut päähän ja on ottanut suunnan kohti Nokiaa.
itsekkin. Tosi outoa ett joutuu 6km päähän. Entäs jos naisen lasiin on laitettu jotain tai jos hän on eksynyt, tai jos naista on vaikka lyöty ennen ohitustielle harhailua ja vammaa on luulu yliajossa tulleeksi.
Kyllä kai nyt ihminen kotiaan osaa vaikka olis millaisessa tuiskeessa.
kunnon tuiskeessa koskaan ollakaan? Ihminen kun on kunnon tuiskessa, ei se välttämättä edes muista, missä ollaan - saatikka mistä mennään kotiin.
kannkusesta ja jo edellisiltaisesta olo tilasta päätellen minun on täytynyt olla kunnon tuiskeesssa. Ja jos on jättänyt naisen valtatien varteen hän on pyrkinyt kohti tuttua maamerkkia, esim. Bauhauskylttiä.
tahallaan jättäytynyt auton alle, kun laukun ja lompakonkin jättänyt ravintolaan. Kävi vaan humalaisella tuuri, kun jäi hänen auton alle, muut onnistuivat väistämään.
Poliisi Tv, etsi silminnäkijöitä ja jossakin toisella palstalla oli tieto, että naisen laukku oli löytynyt ravintolasta,jossa oli kännykkä ja rahat. Nainenhan oli mitä todennäköisemmin juotettu (huumattu) seksin toivossa ja laukku piiloitettu, jotta hän ei pääse itse hankkimalla kyydillä pakoon. Hänhän istui ensin ravintolan läheisyydessä ja ihmetteli miten päästä kotiin ja miksi olotila on niin outo, kun joku ravintolavieras otti ilmeisesti kyytiin, raiskasi ja jätti kauaksi kotoa heitteille. On siinä ollut työtovereiden kanssa pikkuisen juhlimassa olleelle perheenäidille shokkia kerrakseen, ennen kuolemaa. Entä mitä huonoa tuuria oli umpikännissä ajavalla autoilijalla?
Hänhän olisi todennäköisesti ajanut selvänä kävelevänkin yli.
Portsari kävi kysymässä vointia, mutta kertoi voivansa hyvin ja lähti kävelemään ihan normaalisti. Varmasti tiesi jättäneensä tavaransa ravintolaan.
Raiskauksesta ei ole mitään todistetta, -ei tapahtunut ja normaali ihminen ei kävelisi keskellä tietä, eikä jäisi kenenkään auton alle.
Tuota ennen kuski oli ohittanut varmasti montakin tiepulessa kävellyttä ajamatta päälle.
Selvinpäin ajavatkin ovat ajaneet keskellä tiellä olleiden päälle. Tuomio pitäisi tulla pelkästään rattijuopumuksesta, ei muusta.