HULLU 55,V.

Kiusasi terrorisoi 2,lasta,,pahoinpiteli lyömällä lasta päähän josta joutui käymääm lääkärissä/ todistius.

SOS. ämmä sanoi että eihän tuo nyt kai kovin pahaa ole//miten siihen pitäisi suhtautua//olen ajatellut/oikeusasiamistä,jos ei muualta apua saa.

Auttakaa hyvät toverit neuvokaa,, jos pystette
tämän asian suhteen.

T:on paha mieli lasten puolesta.
7587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

elä enää yhtää ota lissee ettei tule kirjotusvirheitä.

Mutta ite asiaan sanoakseni, pistä sellanen paskiainen lukemaan tiilenpäitä joka pahoinpitelee ketään

Äänestä

tyytyväinen ja valita hänen epäasiallisesta epäammattimaisesta käytöksestään sossun esimiehelle.

Äänestä

Heitä pihalle tuollainen mies. Hae apua perheneuvolasta (kasvatusneuvolasta). Ota uudelleen yhteys toiseen lastensuojelun henkilöön ja tee kirjallinen MUISTUTUS tuosta "sossusta" joka mitätöi lapsen kärsimykset.

Lasten pahoinpitelyyn on aina puututtava. lapsi saa siitä myös vammoja, jotka näkyvät vasta ehkä myöhemmin koulukiusaajana tai koulukiusattuna, alkoholismina tai huumeiden väärinkäyttäjänä tai rikollisuutena.

Terveisin sossu-nainen

Äänestä

Pahoinpitely on rikos. Poliisi niitä käsittelee eikä sossu.

Jos lääkärintodistuskin on saatu, yhteys poliisiin vaan. Sen jälkeen sossukin älyää varmaan tehdä jotain lasten hyväksi.

Äänestä

siitä se sitten lähtee,Rikosilmoituksen tekemiseen
saa avustajan,jos tahtoo

Äänestä
  • kantelut eikä rikos- tai muutkaan ilmoitukset. Lapsen oikeudet ovat vain kaunista liturgiaa asioista tietämättömille. Eikä virkamies virkamiestä virkarikoksesta huomaa, ei sitten millään!
    Kokemuksella: sitroen, mielisairaalaan kiusatun lapsen isä.

    Äänestä

Mukaan ei tarvitse olla kuin *epäilys* lapseen kohdistuvasta väkivallasta, niin siitä tieto lastensuojeluun ja poliisille. Näin se menee tänäpäivänä. Asianomaiset tutkivat onko asiassa perää vai ei ja jatkotoimista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NAINEN 55. kirjoitti:

Kiusasi terrorisoi 2,lasta,,pahoinpiteli lyömällä lasta päähän josta joutui käymääm lääkärissä/ todistius.

SOS. ämmä sanoi että eihän tuo nyt kai kovin pahaa ole//miten siihen pitäisi suhtautua//olen ajatellut/oikeusasiamistä,jos ei muualta apua saa.

Auttakaa hyvät toverit neuvokaa,, jos pystette
tämän asian suhteen.

T:on paha mieli lasten puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu