Onko vinkkejä mistä kannattaisi ostaa Maximaan etu jarrulevyt ja palat,en ole vielä merkkiliikkeen hintoja kysellyt mutta ovat varmaan aika hinnakkaat!Tekisikö motonetin tuotteilla mitään??
jarrut uusiksi
jato
3430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Motonetin palat joka kulmaan. Levyt olivat aika kuluneet, mutta en vielä vaihtanut. Ainakin katsastuksessa jarrut olivat erinomaisen tasaiset ja näyttäisi kuluminenkin vähäiseltä. Eli ovat ihan hyvät.
on etu levyt aika kuluneet en mitannut paksuutta,mutta niissä on noin 2-3 mm kaulus uudet on 26 mm paksut ja niissähän on joku minimi paksuus mitä ei saisi alittaa,levyissä on luultavasti merkintä minimi paksuudesta!Täytyy harkita motonetin käyttöä!
ihan yhtä hyvät kuin merkkiliikkeen osat. Nääs kuluvat osat tulee merkkiliikkeeseenkin suoraan samoilta valmistajilta. Nääs autovalmistajat pyrkivät pienentämään varastojaan, niillähän on hemmetinmoinen varastonpito vähemmän kuluvissa osissa eri automalleihin.