paljonko tienaa

kirvesmies etelä pohjanmaalla ?
52151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiköhän sen ole joitan 12 eken paikkeilla, jos on hyvä työmies

Äänestä
  • tunti jos homma hanskassa.uudella maalla tekee tiukempaa koska virolaiset ja puolalaiset vievät leivän suusta asevelihintoineen.

    Äänestä

  • 15-18€ kirjoitti:

    tunti jos homma hanskassa.uudella maalla tekee tiukempaa koska virolaiset ja puolalaiset vievät leivän suusta asevelihintoineen.

    ennen uudellamaalla tienasi parhaiten mutta nyt toisin kiitos virolaisten(kysynnän ja tarjonnan laki)

    Äänestä

noin 13 euroa tunti se tuntuu kohtuu hyvältä palkalta mutts niinku itelläni työviikon pituus on noin 70h niin se on aika vähän ja tääläpäin harva rakennusliike suostuu maksamaan prosentteja jos niistä meet metelin nostaan niin pian et saatöitä enää mistää (pienet piirit,vierestä seurannut)

Äänestä
  • Jos teet tommosta viikkoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikkonen... kirjoitti:

kirvesmies etelä pohjanmaalla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu