Vaihtuu valta, vaihtuvat patsaat

Kun vaihtuu valta, vaihtuvat patsaat. Se nähtiin Irakissa ja nyt Tallinnassa.
2195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eipä häivy historia,ja aikas lyhyt on Viron itsenäisyys,kun katselee ajassa taaksepäin,vajaa 40v.

Äänestä
  • puola ilmoitti eilen repivänsä alas neuvostoliiton aikaiset muistomerkit, saas nähdä miten ne siihen reagoi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kenen valta, sen patsas kirjoitti:

Kun vaihtuu valta, vaihtuvat patsaat. Se nähtiin Irakissa ja nyt Tallinnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu