Huomatkaa h se on iso!heh..joskus ajattelin että olisi pitänyt opiskella enemmän,tuo hyvin koulutettujen palkkojen näkeminen äsken sai kyllä toisiin aatoksiin.tienaan tuplasti tuon määrän,eikä tarvitse pilkkuja nussia!no onhan tämä paska hommaa ei hienoa pukua,krakaa.nyt on nämä menestyvät ihmiset käyneet kyselemässä käytettyjä kesärenkaita!autoihin joiden arvo yli 10te!ps.luottokortit sauhuaa ennätys tahtiin,hyvä hyvä!että hyvin menee mutta menköön.saimaa on juuri nyt peilityyni,kauniit maisemat.
terveiset auto-
korjaamolta.
3319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hieman hiprakassa, kun ollaan kohta lähdössä juhlimaan. Onhan tämä aika mukavaa, kun tulee auto, puhelin, tietokone, netti, lounaat firman puolesta ja palkkakin on kohdallaan. Arvaa huviksesi vaihtaisinko sinun hommiin? En todellakaan. Koska muuten Rane tai Repe lähetti sinulle viimeksi liput konserttiin,lätkämatsiin, kutsuivat Leville laskettelemaan tai muuten vain kestitsivät sinua kiitoksena yhteistyöstä? Niele rasvaa siellä montussasi maailman tappiin asti.
Kaikki mahdolllinen työn puolesta saatu, ja liksa kohdallaan. Jopa auton pesu ja korjaus onnistuu täällä töissä. Ainoa mikä ihmetyttää on tuo lippujen lähettely, eikö sinulla sellaista korttia jota vilauttamalla pääset kaikkiin mahdollisiin kaupungissa järjestettyihin ottteluihin ja konsertteihin??
Minulla on ja tarvittaessa löytyy myös kaverille. Tämäkin viesti kirjoitettiin työaikana.
Ps. Ei ole provoa tämä viesti vaan minulla on hyvä ammatti
onhan uusien autojen korjaaminen vaativaa, tiukat kurssitukset. en veis sporttiautoani ihan mille tahansa tumpelolle.