Luotiliivit

Oli pakko kokeilla kun sain viimeinkin luotiliivit. Pistin puuta vasten ja latasin
zetorilla liiviin. Ei tullut läpi ja roudarin
teipillä sain paikkattua melko asiallisen näköiseksi. Pomo ei ehkä tykkää jos saa tietää.
2705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täytyy sanoa, ettei sinulla ainakaan järki päätä pakota! Ensin porataan, ettei työnantaja anna tarvittavia suojavarustuksia (yksityinen puoli) ja sitten kun niitä saa, pitää ne heti tuhota! Jos minä saisin päättää peruuttaisin vartijakorttisi välittömästi. Tiesit kai, että jos nyt sattuu tuleen tosipaikka, liivisi toimivat yhtävarmasti kuin vatsalihakset jännittyneenä luotia vastaan. Työnantajalle liivisi ovat maksaneet muutama sata euroa! Jos kiinni jäät einstaimaisista kokeiluistasi, varmasti joudut korvaamaan liivit työnantajalle. Toivottavasti CZ ei ollut omasi!

Äänestä
  • Miten helvetissä voi olla noin tyhmä sälli.Eipä toisaalta...vaksin äly ja järki hohoijaa...ei päätä pakota...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


9mm CZ kirjoitti:

Oli pakko kokeilla kun sain viimeinkin luotiliivit. Pistin puuta vasten ja latasin
zetorilla liiviin. Ei tullut läpi ja roudarin
teipillä sain paikkattua melko asiallisen näköiseksi. Pomo ei ehkä tykkää jos saa tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu