Elämäni paskin tippuminen... turnauksessa ittellä oli chipsejä n. 80K, chipleaderilla n. 250K ja viimeiset 10 pelaajaa jäljellä. Käteen tuli AA hertta pata, chipleader aloitti korottamalla 10K, pari maksoi ja ajattelin ryöstää ne 32K ja vedin all-in, chipleader lyö kans all-in yksi foldaa ja toinen laitto myös all-in. chipleaderilla oli kädessä 23 ristiä toisella KQ ruutua... huokasin helpotuksesta, ensimmäiset kolme korttia K pata A risti A ruutu tässä vaiheessa hymyilin aika leveästi, sitten tuli 5 risti ja naureskelin että miten tollanen idiootti voi olla chipleaderina ja lopuksi viimeinen kortti, 4 risti, chipleader voittaa yli 160K värisuoralla... itse tippusin sijalla 9.
miten tää on edes mahdollista? Miksi sellainen dorka vetää all-in 23 kädellä? Tiesikö se mulkku mitä on tulossa? Kertokaa joku...
surkeaa!
5
882
Vastaukset
- näitä tapahtuu paljon
tai sit se vaan halus tiputtaa sut. ajatteli et sul on ak tai aq jolloin 23 suittarit ei oo pahasti edes jäljessä
- tiedotusupseeri
Turkulaiset tiputetaan aina!
- hmmm...
tiedotusupseeri kirjoitti:
Turkulaiset tiputetaan aina!
mistä tiiät että olen turusta? kirjoitustyylistäkö?
- tiedotusupseeri
hmmm... kirjoitti:
mistä tiiät että olen turusta? kirjoitustyylistäkö?
"tippusin". Ihan vakavasti, huono tsägä sulla. Olisitpa ollut bad-beat jackpot-pöydässä, niin olis aihetta hymyyn.
- myös sen
verran stäkkiä että ehkä se ajatteli sun bluffaavan ja yrittävän ryöstöä, ja vaikket olisi bluffannutkaan niin et olisi pystynyt sitä yhdellä kädellä pudottamaan. Se katsoi että nyt on hyvä tilaisuus yrittää pudottaa sinut.
Itse en ole pitkään aikaan mennyt nauloilla pf alliniin. Hävinnyt sen verran monesti hyvästä alkukädestä huolimatta, että slouvvaan ne ja katson vähintään flopin. Toki pf korotetaan reilulla kädellä, mutta allinnit olen jättänyt lähes kokonaan pois.
Sinun tilanteeseesihan tästä ei olisi ollut apua, sillä itse ainakin kuvittelisin olevani setillä selvässä johdossa muihin nähden. Chipleader olisi ehkä saattanut foldata flopin jälkeen reiluun raissiin, kun outit sillä oli aika vähissä. Tai sitten se olisi yrittänyt bluffia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233123Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3743Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68740Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3660Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35597Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 40521
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19520Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3519- 36505