Kokemusta tissuttelusta Viagran tai Cialiksen kera? Aiheuttaako jotain sivuvaikutusta? Toimivatko lääkkeet myös pienessä sievässä?
Ei kai sekoitus pistä nuppia sekaisin?
Kysyin tätä lekurilta, hän sanoi vain että kovassa humalassa ei välttämättä erektio pelaa, lääkkeestä huolimatta. Itse otin Cialista ja muutaman lasin viiniä, tuntui että päässä humisi niin perkeleesti, lisäksi hirmuinen päänsärky aamulla.
Muilla kokemuksia?
potenssilääkkeet ja alkoholi?
8
10621
Vastaukset
- Tyytyväinen
Kyllä ovat molemmat tropit (Viagra ja Cialis) hyvin toimineet myös humalassa. En nyt ole ihan tajua kankaalle juonut, mutta ei ole kaukaakaan viipannut.
Molemmilla tuotteilla (Viagra ja Cialis) on sama sivuvaikutus kuin alkoholillakin eli kaikki edellämainitut laskevat verenpainetta. Jos verenpaineesi on jo entuudestaan matala, niin huimaus/humina saattaa (huom. en ole mikään lääkäri, tämä on puhdasta vastuutonta arvailua) johtua kyseisestä yhteisvaikutuksesta. Itselläni on verenpaine hieman koholla, enkä ole kyseiseen ilmiöön törmännyt. Viagra aiheutti minulla sekä päänsärkyä että kasvojen punoitusta, mutta Cialiksella en ole niihinkään törmännyt. Mutta niinhän se on, että sekä lääkkeiden toivotut vaikutukset että sivuvaikutukset ovat hieman yksilöllisiä.
Jätit muuten mainitsematta, palveliko Cialis varsinaista tarkoitustaan vai viekö humina voiton?- täh?
Eiköhän kysy ole verenpaineen noususta, eikä laskemisesta?!!
- Tyytyväinen
täh? kirjoitti:
Eiköhän kysy ole verenpaineen noususta, eikä laskemisesta?!!
Hypotension (=alhainen verenpaine) tyypillisiin oireisiin kuuluu mm. huimaus, heikotus ja päänsärky.
Tähän verenpaineen laskuun vaikuttavat hieman sekä Viagra että Cialis. Lisäksi alkoholi on siinä mielessä outo veijari, että nauttimisen jälkeen se laajentaa verisuonia ja siten myös alentaa verenpainetta. Kuitenkin alkoholin runsas ja jatkuva käyttö johtaa usein verenpaineen nousuun pitkällä tarkastelujaksolla, kun elimistö yrittää kompensoida alkoholin verenpainetta alentavaa vaikutusta.
Tästä alkuperäisestä kysymyksestä ei kylläkään selvinnyt, minkätasoinen verenpaine kyseisellä henkilöllä on.
Niin, ja lopuksi kerrattakoon: En ole lääkäri, vaan ainoastaan 'maalikkosaarnaaja'. Olen kylläkin tarkastanut tiettyjä faktoja 'oikeilta' lääkäreiltä, mutta informaatiohan aina siirtyessään vääristyy. - kysymys
Tyytyväinen kirjoitti:
Hypotension (=alhainen verenpaine) tyypillisiin oireisiin kuuluu mm. huimaus, heikotus ja päänsärky.
Tähän verenpaineen laskuun vaikuttavat hieman sekä Viagra että Cialis. Lisäksi alkoholi on siinä mielessä outo veijari, että nauttimisen jälkeen se laajentaa verisuonia ja siten myös alentaa verenpainetta. Kuitenkin alkoholin runsas ja jatkuva käyttö johtaa usein verenpaineen nousuun pitkällä tarkastelujaksolla, kun elimistö yrittää kompensoida alkoholin verenpainetta alentavaa vaikutusta.
Tästä alkuperäisestä kysymyksestä ei kylläkään selvinnyt, minkätasoinen verenpaine kyseisellä henkilöllä on.
Niin, ja lopuksi kerrattakoon: En ole lääkäri, vaan ainoastaan 'maalikkosaarnaaja'. Olen kylläkin tarkastanut tiettyjä faktoja 'oikeilta' lääkäreiltä, mutta informaatiohan aina siirtyessään vääristyy.Niin, lekurin mukaan verenpaine erittäin ok.
Homma kyllä hoitui ja peli pelitti, vain sellainen olo että muutaman viinilasillisen sijaan olisin juonut muutaman kymmentä.
Soitin lääkärilleni, hän ei osannut kertoa selitystä asiaan. Ehkäpä "joku" heitti piilarinestettä viinilasiini, mutta kokemus oli sen verran epämiellyttävä että en taida vastaisuudessa sotkea.
Kiitos kommenteista. - Anonyymi
täh? kirjoitti:
Eiköhän kysy ole verenpaineen noususta, eikä laskemisesta?!!
No ei verisuonet laajenee ja paine laskee
- näin
Soitin asiasta kerran radiolääkärille, joka oli vastaamassa Ylenaikaisen lähetyksessä Viagrakysymyksiin. Lääkäri väitti, ettei Viagra auta alkoholin aiheuttamaan potenssin laskuun, koska alkoholi vaikuttaa itse haluun, ja Viagra ei taas vaikuta haluun, vaan muulla tavoin. Alkoholin yksi vaikutuksista on, että se vähentää testosteronin määrää veressä, ja täten heikentää halua ja potenssia. Toisaalta on esitetty, että testosteronin väheneminen johtaisi lutenisoivan hormonin tasoon nostamalla sitä, ja lutenisoivan hormonin epäillään olevan varsinainen himo-hormoni – tällä on jopa selitetty sitä, että naiset alkavat näyttää kauniimmilta kännissä.
Alkoholi haittaa myös typpioksidin vaikutusta erektion tuottamisessa, ja viagra vaikuttaa juuri typpioksidiin.
Tsekkaa myös:
http://netti.nic.fi/~populus1/b/potens.html - pituliitti
Minulle kävi seuraavan laisesti: Otin Sildenafiiliä edellisenä iltana 100mg seuraavana päivänä punaviiniä pullo ja lisäksi olutta,seurasi kaatuminen ja täydellinen muistinmenetys,pahoinvointia.Tällaista ei ole koskaan ennen käynyt.Kyllä Silgenafil sekoittaa jotenkin päätä ja jos sitä vielä alkoholilla sekoittaa,niin tiltti.Verenpaineet valahti erittäin alas jopa vaaralisen alhaaksi.Se siitä Stubista.
- viagraspecialist
Ei siitä mitään seuraa mutta itse en ainakaan ok kännissäkään saa mitään tehoa. Pikkuruisilla määrillä en ole kokeillut. Selvänäkään tosin ei mikään rautakanki mutta jotain vastetta. Varmaan vanhemmilla miehillä joilla on monia lääkityksiä niin tuo verenpaineongelma on ihan todellinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281478- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541139- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254944Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää15823Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818