Missä ilmoitetaan asuntoja

Etsin pikaisesti asuntoa vuokralle Espoosta. Oma tuli myytyä ja nyt lis kiire muuttaa pois. Etuovi, Oikotie ja Suomi24 on kahlattu. Missä muualla ihmiset ilmoittelevat vapaista vuokra-asunnoista? Nm. Kohta koditonna
3702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lehdessä, hesarissa yms.

Äänestä

mene vaikka googleen. Kirjoita asuntojen vuokraus ja hae. valitse sivu 6 , niin siitä löytyy kohta, mistä ILMAISEKSI voi aluetarkennuksella etsiä kohteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuokralle? kirjoitti:

Etsin pikaisesti asuntoa vuokralle Espoosta. Oma tuli myytyä ja nyt lis kiire muuttaa pois. Etuovi, Oikotie ja Suomi24 on kahlattu. Missä muualla ihmiset ilmoittelevat vapaista vuokra-asunnoista? Nm. Kohta koditonna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu