Venäläiset kauppiaat boikottiin

Kaikien tallinnan matkaajien on viimeistään nyt alettava boikotoida venäläisiä, niin kauppiaita, taksikuskeja, sutenöörejä, ilotyttöjä. Mitään ei heiltä pidä ostaa, koska eivät osaa käyttäytä virossa kuten sivistyneen ihmisen pitää.
3521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

EIVÄÖT KAIKKI VENÄLÄISETKÄÄN HYVÄKSI TÄLLAISTA HULIGANISMIA JA EIVÄT KAIKKI OLE UUSKOMMUNISMIN KANNATTAJIA !!

Äänestä
  • mutta mitä hittoa Venäjän duuma käy uhomaan Virolle?

    Äänestä

Tykkäät näköjään lukea omia ajatuksias painettuna.

Jos käyn tallinnassa, ostan rahoillani keneltä ja mistä haluan.

Raukka vielä hämäät tolla nimimerkillä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


510 kertaa kirjoitti:

Kaikien tallinnan matkaajien on viimeistään nyt alettava boikotoida venäläisiä, niin kauppiaita, taksikuskeja, sutenöörejä, ilotyttöjä. Mitään ei heiltä pidä ostaa, koska eivät osaa käyttäytä virossa kuten sivistyneen ihmisen pitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu