hääpassi polttareista?

kaaso

Me ajateltiin kavereitten kanssa kehittää eräänlainen lupa mennä naimisiin kun morsian on suorittanut tietyt avioliittoon kuuluvat ja valmistavat tehtävät oikein.Pidetään polttarit joissa käydään erilaisissa hauskoissa paikoissa mistä hän pitää ja joutuu tekemään siellä jotain, mutta mitä se voisi olla? ei mitään ilkeää eikä rivoa mutta sellaista mille voisi nauraa myöhemmin ja muistella vanhana.olisko hyviä vinkkejä?

4

1854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zena

      Morsian voisi esim.yleisellä paikalla alkaa laulamaan jotain laulua, josta keksitään omat sanat/muuten vaan joku hänelle tuttu laulu. Hän voisi esitellä itsepuolustustaitojaan jossain ja jos hän on huiono esim.kielissä/matikassa, pistäkää hänet ratkomaan jotain matematiikkajuttua josta hänen tulee kysyä apua tuntemattomalta tai suunnittelemaan muka häihin puhe englanniksi.

    • se myymään

      kortonkeja hupipuvussa kaupungille

    • puunhalaajaksi

      Morsiamen pitää harjoitella halaamista puistossa puun kanssa. Polttariporukka kommentoi ja kannustaa parempaan suoritukseen.
      Morsiamen pitää tarjota kahvit jollekin vieraalle ihmiselle kahvilassa ja pyytää häneltä joku neuvo hyvän ja onnellisen avioliiton varmistamiseksi.
      Morsiamen pitää hyppiä ruutua puistossa (polttariporukka voi yhtyä leikkiin).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7334
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4712
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4654
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3388
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1985
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1789
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1776
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1637
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1537
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1297
    Aihe