hääpassi polttareista?

kaaso

Me ajateltiin kavereitten kanssa kehittää eräänlainen lupa mennä naimisiin kun morsian on suorittanut tietyt avioliittoon kuuluvat ja valmistavat tehtävät oikein.Pidetään polttarit joissa käydään erilaisissa hauskoissa paikoissa mistä hän pitää ja joutuu tekemään siellä jotain, mutta mitä se voisi olla? ei mitään ilkeää eikä rivoa mutta sellaista mille voisi nauraa myöhemmin ja muistella vanhana.olisko hyviä vinkkejä?

4

1879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zena

      Morsian voisi esim.yleisellä paikalla alkaa laulamaan jotain laulua, josta keksitään omat sanat/muuten vaan joku hänelle tuttu laulu. Hän voisi esitellä itsepuolustustaitojaan jossain ja jos hän on huiono esim.kielissä/matikassa, pistäkää hänet ratkomaan jotain matematiikkajuttua josta hänen tulee kysyä apua tuntemattomalta tai suunnittelemaan muka häihin puhe englanniksi.

    • se myymään

      kortonkeja hupipuvussa kaupungille

    • puunhalaajaksi

      Morsiamen pitää harjoitella halaamista puistossa puun kanssa. Polttariporukka kommentoi ja kannustaa parempaan suoritukseen.
      Morsiamen pitää tarjota kahvit jollekin vieraalle ihmiselle kahvilassa ja pyytää häneltä joku neuvo hyvän ja onnellisen avioliiton varmistamiseksi.
      Morsiamen pitää hyppiä ruutua puistossa (polttariporukka voi yhtyä leikkiin).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5317
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      31
      3533
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      52
      2917
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      28
      2107
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1886
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1666
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1392
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1185
    Aihe