Mitä mieltä olette boxerin omistajat kelt.pörssin ilmoituksesta jossa kaupataan boxerinpentuja 600e kpl, ilmoituksessa ei pennuista ole muuta tietoa kuin syntymäaika ja pari epämääräisen suhmuraista kännykkäkuvaa sekä sp-osoite. Millaisissa hinnoissa boxeripennun hinta menee, joku oli maksanut jopa 1800, onko värillä väliä, eli saako jotain väriyhdistelmiä mahd. halvemmalla. Kun kuulemma kasvattajilta hintaa ei saa kysyä, en kyllä ymmärrä miksi..
pennuista
2
729
Vastaukset
- Zolna
IKINÄ ei kannata hankkia koiraa minkään Keltaisen Pörssin tms. kautta kun on kerran olemassa rotuyhdistykset, joista löytyy luotettavia kasvattajia ja tietoa rodusta.
Tälläkin palstalla oli jokin aika sitten ihminen kyselemässä kohtalotovereita, kun itse oli tietämättömyydessään ostanut bokserin pennun kelt. pörssin kautta pentutehtailijalta. Koira oli huonokuntoinen ja sairas, tuli epämääräisistä oloista. Pentutehtailu on pelkkää kylmää rahantekoa välittämättä inhimillisestä olennosta, koirasta. Lue lisää esim. suomen bokseriyhdistyksen sivuilta. Ostamalla pennun säälistä tukee pentutehtailijan toimintaa ja eläinrääkkäystä. - Zolna
Tavallisen virheettömän bokserin hinta liikkuu n. 1000 eurossa. Boksereita kysytään enemmän kuin syntyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke462667- 1252020
- 901715
- 1621329
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511147
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731039Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977