tuosta menen

nyt minusta
pursuaa voima
kanki katkeaa
sulaa

onneksi
tie on
vapaa

sääli
vastaan
tulijaa
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tosi hik hyvä hik pikkuse ottannu oon hik mutta eikai se hik haitaa

Äänestä
  • vahva ote
    ranteesta
    tunne
    palava
    voima

    elämä
    ja
    rakkaus

    Heräävää Vappua, Marble Bar

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marble Bar kirjoitti:

nyt minusta
pursuaa voima
kanki katkeaa
sulaa

onneksi
tie on
vapaa

sääli
vastaan
tulijaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu