Koskettanee myös Sipoota...
http://www.eva.fi/index.php?m=3&subm=2&action=1&id=69
Helsinki - tulevaisuuden kaupunki
6
942
Vastaukset 6
- Sibbo född
Kyllähän kirjoituksessa perää on. Nyt ei pidä olla nyrkit pystyssä, että ei metriäkään Sipoota Helsingille.
Neuvottelutaitoa tarvitaan. Ei koskaan tule toteutumaan ne Sipoon uudet suunnitelmat mitä kaavailtu on, joten on yhteisymmärryksessä sovittava kipeätkin asiat. Helsingillä on resursseja joita Sipoolla ei ole, eikä näillä näkymin tule.
Sipoo ei missään nimessä voi pysyä tyhjänä aukkona täällä tiheästi asutetussa etelässä.- ei ole
Nyrkithän se on pystyyn nostanut Helsinki eikä Sipoo. Ei tule koskaan toteutumaan nekään suunnitelmat joita Helsinki on kaavaillut. Paskapuhetta ettei resursseja olisi. Kukahan niin väittää että Sipoo pysyisi tyhjänä aukkona. Korpisenkin mukaan Sipooseen rakennetaan satulinnamaisia omakotitaloja.
- vielä halutumpi
Tuo opus on lähinnä kissanhännännostoa, ihmettelen miksi EVA antaa nimensä moisen lehtisen kanteen.
- tyrmäys
Sipoo vastaan Vanhanen Vapaavuori Kiviniemi Rihtniemi Pajunen Korpinen EVA = Laitetaanko Sipoo palana vai viipaleina? Piste.
- parhain päin
Kerta klönttinä parempi.
- se näkee
Neuvostoliittokin pani pisteen Karjalan kuulumiselle Suomeen, mutta Viro itsenäistyi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491