Pesu

Pesin passatin moottorin normaali vesijohtopaineella. Sitten ajelin noin 200 km
jolloin auto rupesi käymään 3 pytyllä.
Huollossa totesivat korkeajännitepuolan sököksi kolmospytystä.
Eikö passatin konetta voi pestä ollenkaan puolaa rikkomatta. Mitenkä muilla on käynyt?
Moottori 96 kw 2005 malli.
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla kävi ihan samanlailla, kesti n. 50km ja puola sökönä. Pitänee suojata venttiilikopan syvennys muovipussin kanssa seuraavan pesun ajaksi. Huomasithan tarkastaa että akkukaukalon vedenpoistoreiät on auki. Jos kaukalo pääsee täyttymään tulee vesi sisään lämppärin ilmanoton kautta tai jostain läpivienneistä.

Äänestä
  • Laskin kokeeksi vettä akkukaukaloon että ovat kunnossa poistoreijät.3 BG on suojattu muovilla että ei mene roskia kaukaloon helposti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2005/08 kirjoitti:

Pesin passatin moottorin normaali vesijohtopaineella. Sitten ajelin noin 200 km
jolloin auto rupesi käymään 3 pytyllä.
Huollossa totesivat korkeajännitepuolan sököksi kolmospytystä.
Eikö passatin konetta voi pestä ollenkaan puolaa rikkomatta. Mitenkä muilla on käynyt?
Moottori 96 kw 2005 malli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu