Iik!Eilen löyty ensimmäinen punkki koirasta!
Oon ajatellut että ostaisi niitä punkin torjunta pantoja/suihkeita.
Mitä ootte käyttäneet, ovatko tehonneet? Minkä hintaisia?
Oon myös kuullut että kun syöttää valkosipulia koiralle,niin punkit pysyy poissa. Mitenkä,onko kellään kokemusta?
Mitä ootte käyttäneet punkkien torjumiseen?
5
611
Vastaukset
- HIHII!
Meilläpäs on ollut jo viisi punkkia!;(
Ollaan käytetty frontline vet-valeluliuosta. Hyvin toimi viime vuonna, ja kohta varmaan laitan taas. Hinta aika korkea, pienelle koiralle kuukauden suoja maksaa n.7e!(myydään kolmen putkilon paketeissa, yksi suojaa kuukauden punkeilta, kolme kk täiltä ja kirpuilta, hinta taisi olla jotain 21-23e apteekissa)
Saman merkin suihkettakin ollaam kokeiltu, tuo valeluliuos kestää vettä paremmin. (Koirani on vesipeto!)- tepsii meillä
Meillä tonttia ympäröi pelto jossa punkkeja kuhisee. Ainuttakaan punkkia ei ole vielä ollut laitoin ampullin niska nahkaan viime kuussa.viime kesänä oli 5 punkkia. Ennen tuota ainetta niitä oli ainakin 50 kesässä.
tepsii meillä kirjoitti:
Meillä tonttia ympäröi pelto jossa punkkeja kuhisee. Ainuttakaan punkkia ei ole vielä ollut laitoin ampullin niska nahkaan viime kuussa.viime kesänä oli 5 punkkia. Ennen tuota ainetta niitä oli ainakin 50 kesässä.
Minkä hintasta tuo exspot on?
- pienempi pakkaus
Miina05 kirjoitti:
Minkä hintasta tuo exspot on?
Meidän koiralle 15kg riittää pienempi pakkaus koko kesäksi. Siinä on 2 ampullia.
isompi makso muistaakseni 30e.
- tyytyväisiä tipsuja
olen käyttäny jo muutamia kesiä punkkipantaa, meillä on kyllä toiminut.hinta on 20 per panta mutta teho säilyykin sitten pidempään n. 5-6 kk.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658