Elokuussa Egyptiin

Tietämätönnä

Miksei elokuussa järjestetä matkoja Egyptiin?
Onko siellä liian kuuma? Haaveissa olisi päästä elokuussa tutustumaan Egyptiin.

4

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ********

      Kyllä Egyptissä on suhteellisen kuumaa (yli 40)vielä elokuussa. Sen takia matkoja tehdään vasta lokakuusta alkaen. Ehkä Hurgharassa on viileämpää kun on meren rannalla mutta ainakin Luxorissa on todella kuumaa.

      • Näin on. Elokuu lienee kuumin kuukausi, tosin eipä se heinäkuu sen viileämmältä tunnu ;-) Kyllä siellä pärjää, mutta en lähtisi nähtävyyksiä kiertelemään helteillä. Sisämuseot menettelee, mutta esim. Kuninkaiden laakso. Kävin siellä paikkoja kaverilleni näyttämässä heinäkuussa ja se oli kyllä liikaa. Portaita ylös ja alas, ulkona varsinainen pätsi (sillä keskellä autiomaata on vielä kuumempi kuin kaupungissa) ja olin kolmen haudan katsastamisen jälkeen puolikuollut. Mutta muuten kuumuudessa pärjää kyllä. Ottaa vaan suht rauhallisesti.


    • Lauraliini88

      Siellä on tosiaan liian kuuma sillon. Viimiset matkatkin on siinä huhtikuun puolella. Ainakin aurinkomatkojen matkoja kun itekin on tutkiskellut. Itse olin siellä maalis-huhtikuun vaihteessa. Oli kyllä jo tosi lämmintä varsinkin Luxorissa kun oltiin päivän retkellä, tosi kuuma. Illat sitten taas oli jo melko viileitäkin.

    • Ms.Mirjam

      Jos olet kiinnostunut Egyptin matkasta, niin laita postia [email protected] niin voisin tarjota sulle lippuja..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      252
      6527
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      29
      4917
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      98
      2965
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      41
      2337
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      32
      2153
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      57
      2085
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1883
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      22
      1789
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1582
    10. Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot

      halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi
      Maailman menoa
      236
      1574
    Aihe