alapää kutisee

...

voiko alapään kutina johtua muustakin kun jostain taudista? viime yhdynnän aikana se rupes jotenkin hankaamaan ja seuraavana päivänä alkoi kutina. kutina on niinkun emättimen suulla ja emättimen ja klitoriksen välisellä alueella. ja emätin tuntuu vähän aralta.

4

839

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietenkin

      Kyllähän voi kutista vaikka mistä. Itsellä suihkun jälkeen saattaa joskus. Mutta jos tuo kutina ei lakkaa niin voi olla että kyseessä on hiivatulehdus tai virtsatietulehdus (itsellä kutina myös tässä). Yritä välttää nyt turhia pesuaineita ja turhaa hankausta. Jos alkaa tulla muita oireita niin mieti sitten näitä kahta vaihtoehtoa jotka mainitsin. Itsellä tulee helposti meinaan virtsatietulehdus seksin jälkeen, mutta kun oireet alkaa, alan juoda karpalomehua runsaasti.

      • ...

        Voihan sitä kutista ihan mistä vaan. Onko ihosi kuiva?

        Rakastelun jälkeen muuten kannattaa käydä pissalla, jotteivät haitalliset bakteerit pääse kiinnittymään virtsaputken seinämiin.
        Virtsatieinfektion torjumiseksi kannattaa syödä kotimaisia marjoja (puolukka, viinimarjat) sekä C-vitamiinia joka estää bakteerien kiinnittymistä virtsarakon seinämiin. Karpalomehu on myös hyvä.


      • ---
        ... kirjoitti:

        Voihan sitä kutista ihan mistä vaan. Onko ihosi kuiva?

        Rakastelun jälkeen muuten kannattaa käydä pissalla, jotteivät haitalliset bakteerit pääse kiinnittymään virtsaputken seinämiin.
        Virtsatieinfektion torjumiseksi kannattaa syödä kotimaisia marjoja (puolukka, viinimarjat) sekä C-vitamiinia joka estää bakteerien kiinnittymistä virtsarakon seinämiin. Karpalomehu on myös hyvä.

        Jaha, laitoin näköjään täsmälleen saman nimimerkin itselleni kuin keskustelun aloittaja. Noh, selvennykseksi vielä, olen ihan eri henkilö. :)


    • happysatan

      pojalla(?) on ollut luultavasti satiaisia pehkossaan, ja ne tuli kiduttamaan sinua ihan vaan huvikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      3101
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1590
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      92
      1442
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      89
      1349
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1304
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      152
      1219
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1168
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      999
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      912
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      793
    Aihe