Hyi, voiko inhottavanpaa olla kun syödä näitä jugurtteja ym muiden seurassa, jotka eivät syö! Sama koskee voimakkaita esim. home juustoja. Ajatelkaa nyt miltä ne haisevat muiden nenään.
Enää siihen joku alkamaan kertoa äitiys imetysjuttujaan, niin laattendaali lentää ja pitkälle!
Enää siihen joku alkamaan kertoa äitiys imetysjuttujaan, niin laattendaali lentää ja pitkälle!
Vastaukset 9
Vanhimmat
rajoittunut ja ruokasivistymätön. Eivätkä edes homejuustot haise. Hajujuustot ovat ihan muita. Eivätkä jogurtit tai viilitkään haise, ellei työnnä nenäänsä ihan kiinni.
Se toki on selvää, ettei ruokapöydässä kuulu puhua mitään, mikä sinne ei kuulu, kuten vauvojen imetyksistä. Ne hoidettakoon ja niistä puhuttakoon muualla.
Pahoja vasta ovat valmiit einesruokamössöt, joita ihmiset lämmittävät työpaikan mikrossa, niin että koko talo lemuaa tuosta teollisuusmoskasta!
Toi on totta. Ja tiedän sen itse, hävettää lämmitellä mikro valmis ruokia, a'la HK tai Saarioinen... se meinaan dunkkaa koko offisiissa! Ei taida paljoa auttaa, vaikka laitan siihen pari tomaatinpalaa.
Kaikkien muiden työmaaruokalassa syövien ruoat ovat kamalan hajuisia ja näköisiä. Sitä paitsi ne ovat epäterveellisiä, ja syöjät ovat lisäksi pirun rumia. Mässyttävätkin ja salaatinlehtiä roikkuu niiden hampaiden välistä, kun ne availevat suutaan ja puhuvat koko ajan. Sitä paitsi ne pitävät liian pitkiä ruokataukoja, varastavat työnantajan aikaa.
Vain minun evääni ovat sivistyneitä ja minä osaan syödä oikein.
liha- ja munatuotteita. Grillattu kana, kalat ja meetvursti ovat hajuiltaan kammoimpia. Syödä nyt seurassa palasia kuolleitten eläinten raadoista - moukkamaista!
syömään evääni yksin.
Puolisen vuotta jaksoin kuunnella jatkuvaa kitinää.
Yksi ei siedä kalaa,
toinen kommentoi eväiden ulkonäön,
kolmas pitää luentoa terveellisestä ruuasta
jne.
Työrauha on sentään turvattu
mutta ruokarauhaa valitettavasti ei.
kielletäänkö samalla pinaattiletut? Tai entäs veriletut, maksamakkara ja grillinakit. Mietipä miltä ne tuntuu näin kasvissyöjän nenään!!!!
Juu ja leikkeleet ne vasta haiseekin ja kaikki ruoka haisee! S**tanan hajuterroristi, tajuatko kuinka lapsellinen olet? Maailma on hajuja täynnä. Varo vaan yhtenä päivänä istuudun sun vierees ja töräytän kunnolla, siinä sulle sitte ehtaa tuoksua. Bon appetit! Nii lisäyksenä vielä: voisinpa vannoa että olet valmisruokien suurkuluttaja hajutonta & mautonta.
Mikä olisi semmoista purtavaa eväslaatikossa josta kukaan ei valta, eikä se häiritse kanssa ruokailijoita. Kuiva näkkileipäkö. Ei hajuu. Mut hyi siitä lähtee paha ääni.