Älä vollota Shumi!

Älä ala shumi heti itkemään kun keskeytät tai et muuten vaan enää menesty.Shumi on todella huono häviäjä!
7290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ehkä asia ei kuitenkaan ole niin, että shumi on huono häviäjä. Mitä itse tekisit jos olisit viimevuoden maailmanmestari ja tänä vuonna sitten kone tekee tenän yhtenään... et varmaan nauraisi itsekään.

Äänestä
  • No ei varmaan naurattaisi, mutta ei sitä vikaa kannata Kimistä hakea.Joko Shumi on ajanut huonosti tai sitten auto on aivan surkea.Mutta se ei ole Maclaarenin vika.

    Äänestä

  • Vesimies kirjoitti:

    No ei varmaan naurattaisi, mutta ei sitä vikaa kannata Kimistä hakea.Joko Shumi on ajanut huonosti tai sitten auto on aivan surkea.Mutta se ei ole Maclaarenin vika.

    Palautetaan kuitenkin mieleen mitä Schumi sitten oikeastaan vollotti.

    Hän sanoi, että Brasilian kisasta ei olisi kuulunut jakaa täyttä pistepottia vaan pisteet olisi pitänyt puolittaa. Näin siksi, että kisaa ei oltu ajettu vaadittavaa 75%:ia kisapituudesta. Nyttemmin hän on kuulemma oikaissut puheensa ja myöntänyt käsittäneensä säännöt väärin, eli täysi pistepotti oli oikein. [näin väitti ainakin eilen illalla RTL:n teksti-tv]

    Äänestä

RTL:n teksti-TV:n mukaan Schumacher korjaa kotisivuillaan juttunsa ja sanoo voittajan pistemäärän olevan oikea. Pisteiden puolitukseen vaikuttava 75%:n sääntö otetaan ajetuista kierroksista (56 tai 55) ei lopputulokseen otetuista kierroksista (54 tai 53). Kuulemma tallin asiantuntijat selvittäneet asian Schumille.

Siitä, että kisaa johtava kuljettaja oli kierroksella 56 eikä 55 kuten lopputulos ensin laskettiin ei Schumi ole sanonut mitään.

Schumi ja Ferrari eivät ole aikaisemmin sortuneet päätösten tai muiden tallien arvosteluun. Tuo lausunto oli harkitsematon, mutta ilmeisesti oma mielipide (samaa mieltä olin muuten itsekin). Ferrari ja Schumi ovat kuitenkin toimineet vuosien saatossa huomattavasti rehdimmin kuin muut kärkitallit McLaren ja Williams. Varsinkin Ron Dennis on syytellyt Ferraria joka ikisen tappioillisen kisan jälkeen.

Äänestä
  • "Ferrari ja Schumi toimineet vuosien saatossa huomattavasti rehellisemmin kuin Williams ja McLaren"-oh-hoh!

    Äänestä

  • McLarengirl kirjoitti:

    "Ferrari ja Schumi toimineet vuosien saatossa huomattavasti rehellisemmin kuin Williams ja McLaren"-oh-hoh!

    Homman ironinen tausta: ferrari on F-1, muut on täyteautoja sarjassa. Ferrari ei riko sääntöjä, se vain soveltaa niitä.

    Äänestä

  • "Varsinkin Ron Dennis on syytellyt Ferraria joka ikisen tappioillisen kisan jälkeen. "

    RON DENNIS ON ITKU-IITA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keijo kirjoitti:

Älä ala shumi heti itkemään kun keskeytät tai et muuten vaan enää menesty.Shumi on todella huono häviäjä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu