MOI!
Osaisko joku kertoa mistä löytyy "halvalla" lisäpainoja ,jotenkin tuntuu noi liikkeiden 6-10e 1-1,5kg aikas hyvin hinnoitellulta.tarvetta olis noin 12kg verran.KAIKKI VINKIT TERVETULLEITA!!
Osaisko joku kertoa mistä löytyy "halvalla" lisäpainoja ,jotenkin tuntuu noi liikkeiden 6-10e 1-1,5kg aikas hyvin hinnoitellulta.tarvetta olis noin 12kg verran.KAIKKI VINKIT TERVETULLEITA!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
hae rengasliikkeestä käytettyjä tasapainoitus lyijyä ja kuumenna jonkin verkon päällä ja alle pelti astia siinä sulle valulyijyä ei muuta kun muottiin ja antaa jähtyä. Hyvä muotti tulee terästuhkakupista.
valmiina, autoissa ei nykyisin enää käytetä lyijyä painoissa taitaa olla tinaa tai vastaavaa
...myös esim tyhjiä säilykepurkkeja, jotka voi sitten helposti leikellä valmiin lyijypainon ympäriltä. Minäkin suosittelen tuota itse valamista, jos on kiinnostusta pieneen askarteluun :)
jostakin romuttamosta. ne on mahdollisesti tehneet lyijyistä jonkinlaisia valmiita harkkoja tai pötköjä, joista sitten rautasahalla tai kirveellä lohkot sopivia paloja.
Seinäjoelta löytyy valmiita, mitä pojalta jääny.
Saat hakea pari ekee / kpl
Puh. 0500-267148
Kiitos sulle tarjouksesta mutta matka n.400km vähän liikaa, muuten OK.
Ajelen kyllä huomenna Seinäjoelta Lappeenrantaan ja takasi, eli jos oot siltä väliltä niin soittele.
Puh. 0500-267148
tämä ei ole persaukisille
No mitäs sinä täällä sitten roikut?
Vastauksesta päätellen oot vissiin syntyny kultalusikka suussa ja luulempa ettet ymmärrä shakista sen enempää.
MUT HYVÄÄ KESÄÄ JA PÄRJÄÄ PÄÄSI KANS....
Onhan laji kallis, etenkin isoissa luokissa, muttei se sitä tarkoita, ettei kannattaisi katsoa mihin rahat laittaa. Turhaa rahanmenoa on ostaa kaikki mahdollinen kauppiailta, kun samaa tavaraa saa muualta tosi paljon halvemmalla. Esim lyijyt, nipparit, bensalupot, ruuvit ja mutterit.
???
MOI!!
Luokkana cadet ja pikkupoika 5v n.23kg joten n.12kg uupuu.
saa vielä osallistua kilpailuihin. Kyllä se vielä ehtii ajamaan kisaa. Jos kuitenkin päädyt laittamaan 12 kg painoja, niin mieti niiden sijoittelua. Meidänkin piti viime kesänä laittaa 12 kg autoon ja on se aika läjä.
Kiitos kaikille vinkeistä, jos/tai kun alan valaa
painoja teenpä samalla lyijysiä shakkinappuloita ettei tuuli vie..lol
HYVÄT KESÄN JATKOT KAIKILLE!!!
no voi ku te ette osaa laittaa ees nappuloitten hintaa