Onko koeajo kokemuksia kyseisestä pyörästä? Olisi kiva kuulla pidempiäkin käyttökokemuksia!
Kiitoksia.
BMW K 1200 S
5
3537
Vastaukset
- K1200R
K1200S en ole testannut mutta itse ostin juuri K1200R Sportin jossa nyt n. 1000km mittarissa. Tosi hyvä ja vakaa peli ajaa, vääntöä ja voimaa riittää.
Miinuksia: raskas kytkin ja kardaani "lonksuu" hitaassa kaupunki ajossa joten jos aikoo ajella pääasiassa kaupugissa niin silloin en suosittele K 1200 R:ää tai S:ää. - 2 or 4
On tullut ajeltua noin 20000 km. Pyörähän on erittäin hyvä, joten en ala luettelemaan hyviä piirteitä. Parannettavaa: ABS on heikohko irtosoralla (pitäisi olla kytkin, kuten GS-mallissa), bensatankki on liian pieni, peilien varret liian lyhyet (ostin jatkopalat), sivutuen jalka liian pieni pinta-alaltaan (ostin laajennuksen), ei saatavissa BMW-tarakkaa ja perälaukkua (ostin tarvikkeen).
- Markus
Pääasiassa hyviä kokemuksia pitkän japanilaispyöräkauden jälkeen. Olen saanut hyvää palvelua RM Heinolta varusteasioissa. Pyörä on erinomainen ajaa ja omassa pyörässä oleva ajotietokone on osoittautunut erinomaiseksi varusteeksi, mm. jäljellä olevan ajomatkan määrä tuntuu pitävän paikkaansa. Ketjupyörillä ajaneena ketjujen huollon unohtaminen tuntuu pelkästään helpotukselta. BMW:ssä on myös selkeä öljyn määrän mittari. Suosittelen jos keppivetoiset kiinnostaa.
- Bemukuski
Itse ostin maaliskuussa uuden.Koeajoin Honda blackbirdiä ja veljelläni on Hayabusa.Itse päädyin bemariin,enkä ole katunut.Ajo-ominaisuudet on huippuluokkaa tienpäällä.Ainoa
miinus..Hinta! - Bemusti
Vähän raskaan tuntuinen ja laiska. Kömpelö kaupungissa. Motarilla kun ajaa 80km/h niin ihan ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746344MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415418Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734142Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.751233- 3281095
- 601060
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831