Hotel Isla Caribe

Merinäköala

Te, jotka oletta asuneet hotelli Isla Caribessa, voisitteko kertoa onko Finnmatkoilla huoneita, jossa on merinäköala? - vai onko ne vain ruotsalaisille?
Onko hotellissa mukava ilmapiiri ja millainen oli ruoka? - Nämähän ovat tietysti ihmisestä itsestään kiinni, mutta kuitenkin kiitos kommenteista jo etukäteen!

7

2236

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mariaana46

      Asuimme ko. hotellissa viime marraskuussa kolmannessa kerroksessa ja meillä oli sekä merinäköala että näköala uima-altaille/pihalle. Olimme tosi tyytyväisiä, sillä kaikilla suomalaisilla ei ollut yhtä hyvä tsäkä huoneiden suhteen. Hotellihuoneet olivat ihan ok, joskin siivous aika suurpiirteistä toisinaan. Ruokaan emme olleet tyytyväisiä ja saimme vasta viimeisinä päivinä tietää, että Isla Cariben asukkaat saavat käyttää myös viereisen Costa Cariben ravintoloita. Siellä on mm. oikein viihtyisä italialaistyyppinen pasta/pizzaravintola. Isla Cariben ruoka oli hyvin samantyyppistä mättöä päivästä toiseen ja siihen kyllä ehti kahdessa viikossa kyllästyä, varsinkin liharuoat olivat huonoja, pastatyypppiset viritelmät parempia, aamiaispöytä menetteli.

      • Mariaana46

        Siis viereinen hotelli oli tietysti Pueblo Caribe, eikä Costa Caribe. En tiedä onko kyseinen hotelli vielä Finnmatkojen ohjelmassa?


      • Merinäköala

        Kiitos paljon tiedoista Mariaana46 ja Pipa.
        Onko teillä mahdollisesti Hotel Isla Cariben
        fax. numeroa tai sähköpostiosoitetta! Voitaisiin etukäteen lähettää viestiä, kun meidän porukasta
        yksi täyttää pyöreitä vuosia.


    • Pipa

      Isla Caribessa on viisi rakennusta, joten osasta on merinäköala osasta ei. Meille sattui paras mahdollinen tuuri, olimme lähimpänä rantaa sijaitsevassa rakennuksessa ja saimme vielä kulmahuoneiston,joten meillä oli tuplakokoinen parveke ja näkymä merelle, vuorille sekä allasalueelle. Islan aamiainen oli suht monipuolinen, lounas- ja illallisbuffeet ok, muttei mitään luksusta. Kyllä sillä pärjäsi, kovin lähellä ei ollut muita ravintoloita. N. 5 km päässä lähimmät Buebloa lukuunottamatta. Olihan Isla Caribessa yritystä teemailtojen suhteen; itämaista, sushia jne. Naapurihotelli Bueblo Caribe oli jotenkin kulahtaneen oloinen, joten siellä ei tehnyt mieli ruokailla, vaikka mahdollisuus olikin. Se hotelli ei taida enää olla edes Finnmatkojen valikoimassa. Islan allasbaarin pojat olivat pääsääntöisesti hyviä tyyppejä ja ystävällisiä. Englantia ei kovin hyvin osattu edes hotellin vastaanotossa. Hotelli on kuitenkin suhteellisen uusi, joten ihan hintansa arvoinen. Huoneet siivottiin päivittäin , eikä meillä ollut tasosta valittamista.

      • isla caribe

        miten toimi täysihoito hotelli LTI Costa Caribessa? mitä kuului ja mitä ei? kuinka paljon rahaa kului 2 viikon matkalla? olisimme maaliskuussa lähdössä reissuun, kahden viikon matkasta maksamme 2770e/2hlöä. onko sopiva hinta hotellin laatuun nähden?kiitos vastauksista!


    • ei koskaan enään

      Ei se merinäköala pelasta sitä katastrofaalisen kamalaa paikkaa

    • mimma-mamma

      Palasimme kyseisestä hotellista perjantaina kotiin. Me viihdyimme hotellissa ja yleesäkin matka oli upea kokemus... Ihmiset ovat ystävällisiä... Siis paikalliset. Toisin kuin Saksalaiset mummot:) Vaikea sanoa kumpi on parempi paikka, tämä vai Thaimaa... Meillä ei ollut merinäköalaa hotellissa, mutta emme sitä kaivanneetkaan. Ruoka oli mielestäni tarpeeksi monipuolista. Söimme ihan kaikkea ja vatsaongelmia ei ollut yhtään:) Ei valittamista :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1670
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      349
      992
    4. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    5. 69
      768
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      8
      623
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe