Millaisia kokemuksia, oliko mitään apua?? Kuinka monta kertaa piti käydä?
Meillä 2kk vauva ja masuvaivat eikun pahenee, kaikki kotikonstit kokeiltu.
Kiropraktikolta
4
1340
Vastaukset
- nöösi
sentään kiropraktikolle? Eikös se ole semmoinen enemmänkin nikamien niksauttaja...? Kokeile vyöhyketerapiaa ennemmin. Meille tuli vatsavaivoihin apu kahdesta käynnistä.
- neuvoivat
että kannattaisi kokeilla. Vauvalla saattaa kuulemma olla lihakset niin jumissa, et ei saa kakkaa tulemaa vaikka kuin pinnistää. Hoidon yhteydessä kuulemma helposti "kakka lentää".
Tiedän kyllä itsekin kiropraktikolla käyneenä, että ne myös raskaana olevia ja vauvoja hoitaa, siksi oisin ollu kiinnostunu muitten kokemuksista. - nöösi
neuvoivat kirjoitti:
että kannattaisi kokeilla. Vauvalla saattaa kuulemma olla lihakset niin jumissa, et ei saa kakkaa tulemaa vaikka kuin pinnistää. Hoidon yhteydessä kuulemma helposti "kakka lentää".
Tiedän kyllä itsekin kiropraktikolla käyneenä, että ne myös raskaana olevia ja vauvoja hoitaa, siksi oisin ollu kiinnostunu muitten kokemuksista.alkuksi kuulosti vähän oudolta, kun olen luullut, että se kiropraktiikka on enemmän sellaista nikamien niksauttelua ja sit se tuntui vähän pelottavalta ajatukselta vauvan kohdalla... Mutta ilmeisesti se on sitten turvallista.
Mutta minä suosittelen vielä sitä vyöhyketerapiaa/vauvahierontaa. Meilläkin oli kyse ummetuksesta. Kaksi kertaa käytiin hierottavana ja sen jälkeen ei ummetus enää vaivannut. Vauva nautti suunnattomasti käsittelystä ja oli ainakin tunnin sen jälkeen ikäänkuin nirvanassa=)
Mutta toivottavasti löydätte apua vaivaan, inhottavaa kun on pienen masu kovalla=(
- -jenni-
Meillä kiropraktikolla käynti tuntui auttavan masuvaivoihin. Kaksi kertaa kävimme, kun vauvamme oli kaksi ja puoli kuukautta vanha. Mutta täytyy tarkistaa että kiropraktikko on oikea yliopiston käynyt kiropraktikko. Kiropraktikko-nimitystä kun voi ilmeisesti käyttää kuka vain..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83373338Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2092933Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy612460Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1771520Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har181329Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään551320Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14945- 60943
- 89885
- 20834