PÄIVÖLÄ

Päivölän käyneet/kävijät voisivat kertoa kokemuksiaan!
41631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö tässä Päivölä ole jo jauhettu jo?

Selaa vähän viestejä taakse päin.

- Koulu on 6kk
- Maksaa euroja ja opintotukea saa (ruoat kans)
- Hyvä työllistymis prosentti
- Hyvä koulutus

Hakemukset sisää ja käy kattoo miltä se mäki vasikkamäki näyttää.

www.paivola.fi -sivut on kauheat mutta soita esim Mikkalle joka on johtaja opaslinjalla. Erittäin mukava kaveri.

Äänestä
  • Kuten varmaan otsikostakin voitte päätellä haluisin tietää onko tonne Päivölään kauheen vaikeeta päästä sisälle??? Onko sinne yleensä paljon hakijoita ja moniko pääsee sisälle??

    Äänestä

Jos matikkalinjalle aiot, saavu irkkiin (ircnet:iin) kanavalle #paivola.

Äänestä

Tuo opisto on aivan höpö höpö paikka.
Tuhlaat vaan paljon rahaa ja aikaasi,
ei kannata edes miettiä tuota
-10v vuotta matkaoppaana-
p.s. työn oppii tekemällä, ei missään höpö höpö koulussa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Päivölän käyneet/kävijät voisivat kertoa kokemuksiaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu