Tämä firman sivuilta siteerattuna:
Tulos rahoituserien jälkeen parani tammi-maaliskuun 2007 aikana 2,8 MEUR:lla ja nousi 0,1 (-2,7) MEUR:oon. Tuloksen paraneminen ensimmäisen vuosineljänneksen aikana johtuu kasvaneesta matkustajamäärästä ja alemmista yksikkökustannuksista.
Ensimmäinen vuosineljännes on perinteisesti tulokseltaan vuosineljänneksistä vaatimattomin sesonkivaihtelusta johtuen. Vuoden 2007 ensimmäisen neljänneksen tulos oli yhtiön historian kaikkien aikojen paras.
Että näin. Hyvin, tosin tappiolla tällä(kin) kertaa menee!
Pulu1
Q1 tulos
3
942
Vastaukset
- eli 1.vuosineljännes
100 000 euroa plussalla.
Näin tällä kertaa. - penkille...
Takaisin koulun penkille, kun näyttää olevan epäselvää mikä etumerkki on voitolla ja mikä tappiolla.
- just joo
Sepä se on kinkkisin aihe koulussa, matikka meinaan... Kannattaa mesota suureen ääneen, kun ei osaa edes laskea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark974806Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2054645"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223097Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983013Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382288- 922231
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342193- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392075