Säälittävä AC Milan

Setä Luigi

Sanokaa te berlusconin ihailijat mitä sanotte, mutta kyllä se on INTER MILAN, joka on Milanon kuningas! Ainainen ykkösjoukkue!
AC Milania ei voi missään suhteessa verrata Interiin. Turha kehuskella millään Mestareiden liigan finaalipaikalla. Katsokaa Serie A:n sarjataulukkoa!

4

740

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PreerianApina

      terve taas
      olen tässä puolustellut AC Milania monessa keskustelussa. haluan kuitenkin sanoa että vihaan Berlusconia yli kaiken (olen asunut Italiassa ja hänen politiikkansa on lähes fasistista).
      Ac Milan joukkueena on kuitenkin lempparini ja sanoa että Inter on menestyneempi joukkue on aivan järjetöntä. Tämä vuosi meni interille enkä voi sanoa että ansioitta. Täytyy kuitenkin muistaa että Milan on voittanut mestaruuksia 15 (vai monta niitä nyt oli) ja semmoinen määrä kansainvälisiä turnauksia (Champions League jne..) että vain Real Madrid ja muutama muu joukkue on yltäny samalle tasolle.
      Inter ei ole voittanut _mitään_ kymmeniin vuosiin. Tälle vuodelle, kun Juventus putosi alemmalle sarjatasolle ja muilta kilpailukykyisiltä joukkueilta vähennettiin pisteitä, on ostanut kaiken mahdollisen tehdäkseen joukkueestaan serie A:n voittajan. Ja niinhän ne voitti mutta ensimmäisen kovan ottelun tullen (Milan, Valencia) Inter osoitti kilpailukykyisyytensä. Milan on kuitenkin tämän vuoden kotimaisessa liigassaan ollu t pettymys, joten Inter voitti Serie A:n ansioikkaasti, kuten jo mainitsin.
      Muistakaamme kuitenkin viime vuosien ansiot eikä jätetä arviointimme pelkästään yhteen vuoteen (ja Milanhan on mestarien liigan finaalissa viidettä kertaa 2000 luvulla. Mestarien liigaa pidetään maailman vaikeimpana turnauksena)

      • <<<<

        MUN SUOSIKKEJA MOLEMMAT INTERIÄ ON ILO OLLUT SEURATA SAMOIN AC MILANIA


    • AC AB

      Setä Luigi on varmaan joku saatanan tyhmä uusnatsi joka ei tiedä jalkapallosta paskan vertaa.Inter ei voita milania periaatteessa missään
      1.Koko inter on syntynyt milanista tapahtumaa voisi kuvata paskalla käynniksi milan paskansi turhat aineet ulos.
      2.MILAN ON VOITTANUT SERIE A JA MESTAREIDEN LIIGOJA RUTKASTI ENEMMÄN KUIN INTER esim.CL Milan on voitanut 7 kertaa inter 2 kertaa.
      3.MILANIN CURVA SUDIN TIFOSERIA ON MAAILMAN PARAS.INTERIN CURVA TAAS ON TÄYSIN PASKA.


      JA KAIKKEIN TÄRKEIN ASIA MILAN ON AINA OLLUT TYÖVÄEN(vasemiston)SEURA INTER TAAS RIKKAIDEN(oikeiston seura).Berlusconi vain sattui kannattamaan AC Milania ja ostamaan joukkueen.
      ITSE JA VARMASTI MONI MUUKIN TOIVOISI ETTTÄ BERLUSCONI HÄIPYSI HELVETTIIN MILANISTA TAHRAAMASTA SEURAN VASMISTOLAISUUTTA MM. SUOMEN TIEDOTUS VALINEET PITÄVÄT MILANIA OIKEISTOLAISENA MIKÄ ON ERITTÄIN HARMITTAVAA.VAIKKA NYKYÄÄN MILANIN CURVASTA LÖYTYY NIIN OIK. JA VAS. VAIKUTTEITA.

      • <<<<

        OMAT SUOSIKIT MILANON JENGEISTA INTER JA AC MILAN


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1266
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      976
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      907
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      854
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      823
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      201
      762
    7. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      44
      718
    8. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      709
    9. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      707
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      657
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      122
      645
    12. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    13. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      596
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      565
    15. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      83
      528
    16. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    17. 39
      495
    18. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      123
      489
    19. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      487
    20. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      487
    Aihe