Onko rekkaa kiva ajaa...?
Rekoista
Kuskina
143279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
ei.
Joskus on, joskus ei. Hyvä fiilis, mukava tie ja kiva ilma ajella, niin mikä ettei. Just tulin Tanskasta, ja parhaimmillaan reissu oli kiva. Joku mukava viikkovapaa paikassa jossa ei pitkästy, se voi olla ihan ok myös.
Aivan kuten muissakin töissä, joskus ei vois vähempää kiinnostaa.
mielekkäämpää ajaa kuin pelkkää rekkaa..
Odense tanskassa tulee säännöllisesti käytyä, Eurostopissa käyn suihkussa (ennen siltaa)niin kyllä oma jännityksensä on että saa tilattua kunnon aterian pöytään,koska kieli eroaa ruotsista melkolailla! Sopivasti extreamia tulee työn ohella,ettei tarvi vapaa-aikana ostaa rahalla jännitystä? (verrattuna esim.samalla tehtaalla 30v)
Odensessa tulee käytyä myös. Hyviä ruokapaikkoja riittää, ja heti sillan jälkeen Odensen puolella on mukava paikka pistäytyä myös.
En mä tätä tehtaaseen tai muuhunkaan yhdessä paikassa käkkimiseen vaihtaisi.
Saksasta saa hyvää olutta kotiintuomiseksi, Hollannissa nyt vaan on pirun kaunista. Norja ja Pohjois-Ruotsi on oma lukunsa, ja Norjan vuoristossa sitä extreamea piisaa mukavasti.
Vetopöydällä varustettua kuoma-autoa se vasta kiva on.... Tsiisus, kaikkia sitä tartteekin kommentoida!
norjas on kivaa ajaa! täs pätkä rv50 matkal oslo-bergen!! http://s110.photobucket.com/albums/n81/Desperado_71/Vinter/?action=view¤t=Lovisberget2.flv
touhua tuolla touhuta isolla autolla!
Tuolla Andorran rinteillä Pyrenneillä on vasta mielenkiintoista. Ketjut tarpeen, ja korkeus tekee temppuja tehoille.
Norjaan ajan varsin mieluusti, ei pitkästy kuten E-Ruotsin motarilla myrskyvahinkoja toljotellessa.
andorran rinteillä mahtua vastakkain muutama auto ja siellähän käytetään sileitä kettinkejä joilla norjassa ei tee mitään! ja tuostakin alkaa 10% mäki et kyl tehot norjassakin on tarpeen!
Korkeus on toista kuin Norskissa ja ei tosiaan mahdu aina kohtaamaan, ja kaiteet on paikoin harvinaista herkkua. Pudotusta aivan toisella tavoin!
Siellä rinteillä on melkoisia kyliä, joihin harvoin on asiaa, mutta kun on, sen muistaa. Ei pahalla, mutta kokemuksia nekin.
Arvo kuski vei sanat suustain,Kyl se on joskus jopa ihan kliffaa..En oo ajanu ku vast 19 vuotta ja oon kyl tehny muutakii hommaa,et vähä oon hajull hommast.Mut kyl joskus kyrsiikii.
Turha niiden kilisevien ketjujen kanssa on aikaansa tuhlata, kyllä kunnon kuski aina autonsa mäen päälle saa ilmankin niitä. Ottaa kunnon vauhdit ja vetää lukot päälle jos lipsuu.
Sanoa mutta kai se on pakko. Tasota hiukan santalaatikkoas et pääset kulkeen