Varsovassa oltiin ja siellä tuntui historian
huminaa.Asuttiin Victoria Sofitellissa os.Krolewska 11 Muuten mukava hoteli mutta yllätyksenä aamiainen ei kuulunutkaan hintaan ja
maksoi 45€ kahdelta per aamu 180€ lisälasku.
huminaa.Asuttiin Victoria Sofitellissa os.Krolewska 11 Muuten mukava hoteli mutta yllätyksenä aamiainen ei kuulunutkaan hintaan ja
maksoi 45€ kahdelta per aamu 180€ lisälasku.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hei,
Siis oikeastiko sanot että aamiainen maksoi 22.5 euroa per naama ja että vieläpä sen maksoitte...?
85 zlotylla näytän siulle Varsovasta monta paikkaa missä syöt lounaan johon kuuluu ruokajuomat ja kahvit hyvässä ravintolassa :-)
On se perkule.. Toivottavasti hinta huoneesta oli sitten niin halpa että se kompensoi tuon.
Perjantaina Varsovaan :) !
Hande
Näin siinä kävi että tyhmyydestä sakotettiin.
Olisi pitänyt selvittää heti mennessä mitä maks?
mutta kun tuo kielitaito aivan nolla.Onko Varsovan hoteleissa yleensä niin että aamupala
maksaa erikseen?Netin kautta tilauksen tein ja maksoi 4 yötä 285€ siis ihan kohtuullinen ja lennot Turruusta kahdelta 231€ että olisi kyllä
ollut muuten edullinen reissu.
Hei,
Joo, yhä useammin se näyttää olevan noissa kalliimmissa hotelleissa, tai oikeastaan varsovassa melkein missä vain hotellissa, että aamiainen maksaa erikseen.
Aika halpahan tuo Sofitel näemmä on ollut :)
Hannu
Asuttiin tuossa vuodenvaihteen tienoilla samaisessa hotellissa ja meillä se aamiainen kyllä sisältyi hintaan ihan normaalisti. Kummallista, mikseikähän teillä?
Muuten oli hieno hotelli ja ihana kaupunki. Ja kuten sanoit, historia oli siellä hyvin vahvasti läsnä. Mie historiafriikkinä tykkäsin. :)
Enpä usko että teilläkään sisältyi hintaan. Se vain saattaa vaikuttaa siltä, jos aamupala on jo varausvaiheessa merkattu ylös. Silloin te maksatte könttäsummana sen hinnan mihin on huoneen hintaan yhdistetty aamupala. Tai oletteko sitten varanneet hotellin jonkun matkatoimiston kautta? Matkatoimistosta kun varaa niin he yleensä automaattisesti lisäävät aamupalan tilaukseen kuuluvaksi.
En tunne kyseistä hotellia, mutta tilanne on tuttu. Varasin nettifirman kautta hotellin ja aamupalan, mutta jokin meni pieleen ja aamupala jäi saamatta vaikka tilauksessa olikin. Eipä kyllä siitä oltu sitten veloitettukaan korttiani. Olisi tullut niin kalliiksi ostaa aamupala siellä paikanpäällä hotellissa, että söin aamupalani naapurissa olevassa kahvilassa. Ja hyvää oli!
Me myös varattiin matka nettifirman kautta ja siellä sanottiin selkeästi että aamiainen sisältyy hintaan, ja niin meillä sisältyi. Tosin sitä en sitten tiedä olisiko ollut mahdollista majoittua ilman aamiaista, eli siis oliko se "aamiainen sisältyy hintaan" todellisuudessa kalliimpi vaihtoehto kuin normaalimajoitus.
Löytyykö vanhasta kaupungista helposti aamiaispaikkoja?
Tuossa joku jo kyselikin aamiaispaikoista, mutta kysyn vielä. Ollaan nimittäin joulu Varsovassa, eikä aamiainen kuulu hintaan, maksaa 26 e per nuppi. Joten jos löytyisi halvempia paikkoja, omisin kiinnostunut.......asumme vanhan kaupungin tienoilla.