Mul o töissä outlook express, ja kotona samoin. olen laittanut saman palvelimen tunnukset molempiin koneisiin. Miten voin siirtää kaikki posti samaan koneeseen ja ohjelmaan. Nyt niitä on siellä täällä, kun sinnehän ne jää kumman koneen avaan!
Kun tarviin jotain, niin se on yleensä työ koneella..
Olisin tosi kiitollinen neuvoista!!
TaC
MOI
NEUVOKAA
2
470
Vastaukset
- voi määritellä
että
"älä poista posteja operaattorin koneelta".
Laita se päälle niin saat postit luettua molemmilta koneilta.
Yksityiskohdat saa joku muu neuvoa jos et osaa.
Itsellä ei ole outlookkia. - IMAP
Tällöin viestit säilyvät postipalvelimella, mikä on selkeästi helpoin tapa jos viestejä tarvitsee lukea useammalta koneelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17503Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492