Mul o töissä outlook express, ja kotona samoin. olen laittanut saman palvelimen tunnukset molempiin koneisiin. Miten voin siirtää kaikki posti samaan koneeseen ja ohjelmaan. Nyt niitä on siellä täällä, kun sinnehän ne jää kumman koneen avaan!
Kun tarviin jotain, niin se on yleensä työ koneella..
Olisin tosi kiitollinen neuvoista!!
TaC
MOI
NEUVOKAA
2
321
Vastaukset
- voi määritellä
että
"älä poista posteja operaattorin koneelta".
Laita se päälle niin saat postit luettua molemmilta koneilta.
Yksityiskohdat saa joku muu neuvoa jos et osaa.
Itsellä ei ole outlookkia. - IMAP
Tällöin viestit säilyvät postipalvelimella, mikä on selkeästi helpoin tapa jos viestejä tarvitsee lukea useammalta koneelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-629520Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1377529Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036682Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1875046- 1714819
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.983573- 1702481
- 662368
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642313- 582142