Rooma Andreotti-Sorrento Villa Maria

Olemme kesäkuussa lähdössä Aurinkomatkojen yhdistelmämatkalle Rooma-Sorrento. Emme onnistuneet saamaan huoneita neljän tähden hotelleista, joten hotellimme ovat Roomassa Andreotti ja Sorrentossa Villa Maria. Kuulisimme mielellämme kommentteja yhdistelmämatkasta sekä kyseisissä hotelleissa oleskelleilta: huoneista, ruuasta ym. matkaan liittyvästä.
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta aivan ihanan yhdistelmän olette valinneet 25v hääpäivämatkaksenne! Historiaa ja ihania maisemia ja ruokaa! Kunpa taas pääsisi Roomaan ja Sorrentoon, mutta pienten lapsien kanssa eivät parhaita kohteita. Jos ette ole aikaisemmin käyneet Sorrentossa, menkää ihmeessä ainakin Amalfin rannikkokierrokselle (Amalfi, Positano, Ravello) ja maisemat hivelevät silmiänne. Kunpa saisin istuia Sorrenton vanhan kaupungin ulkoilmaravintolassa tai katselemassa Napolin tai Caprin suuntaan saati sitten istuisin syömässä Campo dei Fiorilla Roomassa :)! Oikein hyvää lomaa! Meillä aikanaan Sorrentossa oli Aurinkomatkoilta 2- hotelli, joka silti oli tosi siisti ilmastointeineen päivineen, mutta miinukset vaan meteli pääkadulta huoneisiin.

Ihanaa matkaa!

Äänestä
  • ja en ole ollut yhdistelmälomilla vaan erikseen Roomassa ja Sorrentossa, joten sen toimivuudesta en tiedä. Kesäkuussa aikanaan olimme Sorrentossa ja silloin törmäsin joihinkin yhdistelmälomalaisiin, jotka päivittelivät Rooman kuumuutta. Oli kesäkuussa Sorrentossakin tosi kuuma, vuonna 02 40 vai 50 vuoteen kuuminta eli kotiin kaipasi välillä sään takia. Napoli on myös käymisen arvonen (pääsee katamaraanilla kätevästi), mutta liikenne aivan kaoottista jopa italialaisittain. Capri tosi kaunis, paljon tosin turisteja. Vesuviuskin ok ja pompeiji. En tosin tiedä mitä matkaanne kuuluu ja paljonko teillä on aikaa molemmissa kohteissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


25v häämatka kirjoitti:

Olemme kesäkuussa lähdössä Aurinkomatkojen yhdistelmämatkalle Rooma-Sorrento. Emme onnistuneet saamaan huoneita neljän tähden hotelleista, joten hotellimme ovat Roomassa Andreotti ja Sorrentossa Villa Maria. Kuulisimme mielellämme kommentteja yhdistelmämatkasta sekä kyseisissä hotelleissa oleskelleilta: huoneista, ruuasta ym. matkaan liittyvästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu