hennatatuointi

Lähdemme Tunisiaan lomalle 18.5. Onko kellään tietoa saako hennatatskoja Soussessta? Olimme Dubaissa(suosittelen) viime keväänä ja otimme tatskat jotka oivat todella onnistuneet.
4654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hennatatskoja saat jokapaikassa.... tosin laatueroja on hirmusti. ota tatska vasta viimeisenä päivänä, sillä ne haalistuvat uima-altn vedessä todella nopeasti. varo myös lakanoita, muutama turisti on joutunut maksamaan hotellille suttaantuneista lakanoista.

Äänestä
  • Olen muutaman kerran ottanu hennatatuoinnin ja on hyviä kokemuksia. Laatueroja tosiaan on! Y

    ksi nainen tekee todella taidokkaita hennetatuointeja Port el Kantaouissa sijaitsevasta huvipuistosta. Hän tekee ne kahteen kertaan(samaan hintaan), eli voi ottaa loman alussa ja uudistaa loman lopussa

    Äänestä

  • palmu kirjoitti:

    Olen muutaman kerran ottanu hennatatuoinnin ja on hyviä kokemuksia. Laatueroja tosiaan on! Y

    ksi nainen tekee todella taidokkaita hennetatuointeja Port el Kantaouissa sijaitsevasta huvipuistosta. Hän tekee ne kahteen kertaan(samaan hintaan), eli voi ottaa loman alussa ja uudistaa loman lopussa

    Lehdissä on paljon ollut juttua, että mustissa hennatatuoinneissa käytetään väriä, jota on hiusväreissäkin ja joka on voimakkaasti allergisoiva. Joillekin on tullut jopa palovamman kaltaisia ihovaurioita.

    Mikä on totuus? Yleensähän on muutenkin niin, että henna on punaista ja mustaa "hennaa" sanotaan harquisaksi. Eikö se ole eri ainetta? Ja punaisella hennalla en ole nähnyt kenenkään tekevän. Hennahan saadaan hennapensaan lehdistä, mistä tehdään harquisa? onko se synteettistä? Kuulemma jotkut lisäävät siihen jotakin ainetta, joka ilmeisesti voimistaa väriä tms ja se sitten allergisoi. Mistä tietää, onko harquisa puhdasta?

    Äänestä

  • Tiiäks jotai paikkaa suomesta?? pääkaupunkiseudult?? Ku kaikki sanoo et niitä saa kampaamoista ja kauneushoitoloista mut en oo ite löytäny mistään sellast paikkaa mis ois... :/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunisiaan lomalla kirjoitti:

Lähdemme Tunisiaan lomalle 18.5. Onko kellään tietoa saako hennatatskoja Soussessta? Olimme Dubaissa(suosittelen) viime keväänä ja otimme tatskat jotka oivat todella onnistuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu