Virren veisuu

Seurat vähän väliä. Oi herra luoksein jää.
7606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pahempaahan se on kuin parveketupakointi.

Äänestä

Kaiva kaapista rippikoulun aikainen virsikirja ja mene kysyyn naapuriin saatko tulla mukaan seuroihin. Voisi olla ihan virkistävä kokemus.

Äänestä
  • sitten se vasta hulluus alkaa, ja siitä ei selviä hengissä, varsinkin jos on kyseessä lestat.

    Äänestä

  • suosittele kirjoitti:

    sitten se vasta hulluus alkaa, ja siitä ei selviä hengissä, varsinkin jos on kyseessä lestat.

    Muutaman kerran voi vissiin käydä ja alkaako sitten parennuksen teko ja käännytys? vai mitä tarkoitat?

    Äänestä

Voi miten mukavaa! Rohkaise itsesi ja tutustu naapuriin sekä Herran sanaan. Saat rauhan, ja paikan taivaassa. Rukoilen puolestasi. Olet ihana.

Äänestä
  • Saa kai tuollaisesta häiritsevästä toiminnasta valittaa isännöitsijälle? Soita ja kysy.

    Äänestä

Ovat kovin huonosti äänieristettyjä nuo uudet kerrostaloasunnot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naapurista kirjoitti:

Seurat vähän väliä. Oi herra luoksein jää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu