Kuulkaas voisitteko valaista mua vähän noista Vaasan tatuointi-liikkeistä... Mitä suosittelette? Ja kuinka monta liikettä ylipäätään löytyy? Hinta-/laatutaso?
Tatuointeja...???
tattood girl
363881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
-tiedoksi annan,et tutkimuksen mukaan tatuointiaineissa on KAIKISSA myrkkyä,joka on vaarallista kehoon laitettuna..se vaikuttaa elimistössä ajan kuluessa,aiheuttaen kaikenlaisia vaivoja myöhemmin.Kuka haluaa tieten tahtoen myrkyttää itseään?..no,onhan niitäkin,jotka tupakoivat,vaikka tietävät saavansa syövän,tai keuhkoahtaumataudin,joka johtaa hitaaseen tukehtumiseen.
Ne alkaa olla loppuun kulunu juttu,joka tattiaisella joku typerä kuva,ei säväytä enää.
Voi vittu mikä asenne...
Älä pilaa kehoasi. Tatuoidut naiset antavat itsestään halvan ja horahtavan vaikutelman. Tiedän että sinua nyt saattaa retkumiehet ja tatuoinnit viehättää, mutta vuosin päästä saatat haluta kunnon miehen. Silloin sellaisen saanti saattaa olla vaikeaa, kun sinut on "merkitty" tatuoinneilla.
en kysyny mielipidettä tuohon asiaan... ihan niistä liikkeistä olin kiinnostunu. kuvia on jo entuudestaan. en ole tatuointejani muiden iloksi ottanutkaan. ihan omaks iloks ja jos ei kelpaa jollekki miehelle niin se ei oo sitte mua varten se mies:D
Eli miehesi tulevat olemaan tatuoituja retkuja jotka hakkaavat sinua. =( sääli.
mitä p...skaa!mulla on kolme tatskaa ja kunnon "nörtti"miehenä jo kahdeksatta vuotta.ikinä ei oo tuntunu että pitäisi huonona naisena kuvien takia!!!
Sääli että jollakulla on noin vahvat ennakkoluulot. Avarakatseisuutta peliin. Onneksi ei tarvitse sinun akkas olla:D
-kait sit muistat vielä,et hiemankin huonosti puhdistetuista tatuointivälineistä voi saada esim. HI-viruksen,tai hepatiittiviruksen ym...
uskalla sanoa mitä oikeesti ajattelee susta. Kyl minunki mielestä tatuoidut naiset on halvan näkösiä.
tähän väliin, että ammattitaitoisissa lävistys/ tatuointiliikkeissä ei todellakaan tarvitse pelätä saavansa mitään tartuntoja.
Itse mieluummin teetän jopa lapseni korvareiät lävistysliikkeessä. Ajateleppas vaikka sitä esim. Hoviseppien korvakonetta...desinfioidaankohan sekin joka käyttökerran jälkeen??
Tatuoinneistahan voidaan olla montaa eri mieltä, tässä keskustelussa aika negatiiviseen sävyyn. "halpoja" -haha- ...oletkos tietoinen että jopa niillä vähän paremmillakin ihmisillä on tatuointeja kehoissaan? Ei niitä kaikki halua yleisesti näytelläkään..
Keväisin terveisin,
"halvan näköinen nainen"
pitkänkadun valhalla tattoolla oon käyny parikertaa ja oon ollu tyytyväinen andy on tehnyt vuosia kuvia enkä ainakaan ole kuullut kenenkään valittaneen.birran sisäpihalla on toinen mutta siitä voi varmaan joku toinen kertoa kun en itse ole siellä käynyt niin en osaa siitä mitään ihmeempää sanoa.tarttee mennä hakkaamaan akka ja mukulat ennenkuin lähden rantaan ryyppäämään,moi
joo kyllä valhallassa homma toimii,andyllä vissiin on kyllä aika kiire nykyään joten saa varautua parin viikon odotukseen.mistähän noita maailman parantajia aina pesiytyy kaikkiin keskusteluihin kun nytkin kysyttiin kohtuu helppoa asiaa muttei mennyt jeesusteliolla jakeluun tuokaan.
hehehehe... joo aattelin ite kans lähtiä ettiin tuolta kaupungilkta jotain renttua miestä joka kohtelee mua oikein huonosti:D
Itse olen käynyt jo vuosia needlepointissa ja aina olen tyytyväisenä sieltä poistunut.
Kummallakin paikalla on omat nettisivunsa joita kannattaa käydä vilkasemassa niin näkee tekijän tyylin ja taidon :=)
Googlettamalla löydät osoitteen helposti. Needlepointilla on ainakin kaksi eri sivua ja jos kirjoitat hakusanaksi esim. Antti Vaaranmaa niin pääset suoraan hänen omille sivuille mistä saat varmasti vastauksen aika moneen asiaan.
Hyvää kesän odotusta ja toivottavasti löydät mieleisesi liikkeen!
kiitosta sinulle ja kaikille muilleki joilta oon saanu sitä hyödyllistä tietoa ilman jeesusteluja sun muita. kiitos:)
löytyyhän noita jeesustelijoita!
Kuvia ei ittellä..vielä.., rautaa sitäki enemmän!!
Paha sanoo tosta Needlepointista, mitää negatiivista kyl en oo kuullu. Ja sieltä noi läväritki on osaks peräsin! Andy taas tuttu vuosien takaa ja hommansa osaa, "takuutyötä".
Ja onhan noita muitaki. Joku siä samas "Birran" sisäpihas, ainaki oli, mut laatu vähä niin ja näin. Kännis tapas usein olla, "työssäki". En suosittele!
Toinen, tuttu mies, nimi vaan ei tuu mieleen sit millää. Laatua tekee (ei kaikkien mielestä, haukuttu on), mut jotain ongelmia värien kans nykysin on?
Ja löytyy sit noita "itseoppineita" (linnas oppinsa saanu), osalla tosi hyviä kuvia, laatu hakkaa noi muut mennen tullen. Mut ne ei oikein vieraille ja tuntemattomille tee! Ja osalla laatu sitä sun tätä ja hygeniasta ei tietookaa!
-niinpä,varoittelijoita sanotaan "jeesustelijoiksi",mut sit ku vahinko on tapahtunu,ja oot saanut likaisista neuloista viruksen tms.,niin kyllä ollaan vaatimas hoitoa veronmaksajien piikkiin.. :)
homeperseitä.... ; )
Olihan sielä birran sisäpihalla tosiaan yksi toinenkin kuvien tekijä,mutta taidot vain puuttuivat ja ei se sielä kauaa pysynyt.
Pohjalaisessa oli vuosia sitten kuva pilalle menneestä tatuoinnista ja asia oli menossa oikeuteen. Tämän kuvan oli tehnyt juuri tämä kyseinen heppu.
Yleensä jokainen löytää sen artistin kenenkä työnjäljestä pitää eniten, mutta onhan niitäkin jotka haluavat kerätä kehoonsa eri artistien leimoja. Ketään ei voi tuomita valinnoistaan ja makuasioista on ihan turha tapella... :=)
needlepointtia, sieltä sain ihanaa asiakaspalvelua ja mun kaksi tatskaa, mulla on vain hyvää sanottavaa needlestä, ja mun lävärit otin walhallas...ja myös sielä osataan asiat. Kaksi tosi hyvää paikkaa=)
custom tattossa erittäin siisti työ ja sanoisin kyllä että edullinenkin. siis suosittelen !
Vaasassa aloittanut Kauppapuistikko 16:ssa taitava nuori tatuoija Custom Tattoo. Olen nähnyt hänen tekemiään töitä ja itsekin otin ja voin kyllä suositella lämpimästi, ette tule pettymään. Uudella yrittäjällä on hintakin kohdallaan.
Kauppapuistikko 16:ssa vaihtunut yrittäjä 2012. Hyvä työ, parempi mieli. Suosittelen!
ei MITÄÄN huonoa sanottavaa Vaasan Customista. Nää mielipiteet paikoista on yhtä monet kuin on paikatkin. Jokainen ottaa mis tahtoo...tattoon :)
Ei Vaasassa ole muita kuin Valhalla. Työ on takuuvarmaa niinkuin varmaa on myös kertakäyttöneulat... Todellakin kallis paikka on, mutta saat mitä haluat ja ei tartte peljätä pöpöjäkään. Ja mikä paras, ei tartte tiki-talkia vetää, vaan saa istua hiljaa, kuin Andy ei ole näitä puhemiehiä joka taitaa asiakaspalvelun =)
takuuvarmaa on repaleiset ääriviivat, lipsahdukset ja epäsymmetrisyydet valhallassa :(
KAIKILLA on kertakäyttöneulat! MISSÄÄN ei tarvi pajattaa jos ei halua. Saat joka paikassa mitä haluat ja joskus ei hintakaan paha.
Laihiallakin on erittäin hyvä tatska liike, pääsee nopeesti kun on kaksi tekijää, ja hinnat kohdillaan. Tosi taitavia kavereita varsinki se omistaja. Oon ottanu jo kolme kuvaa ja kaikki on tosi hienoja.
Hmm. Andy ei ole omaan mieleen, kuitenkin taatusti steriili ja muutenkin asiallinen paikka. Twiligt-ink: Hekulin paikka ja Antilla oma liikkeensä, mut mikä ihme tää Custom on? tatuointiliike, joka ei mainitse tatuoijan nimeä missään?? en menisi, mistään hinnasta.
Custom on hyvä ja Valhalla myös. Twilight Inkissä sairaat jonot. Ja tottahan se on että joka kymmenennellä vastaantulijalla on tatuointi, mutta so what? Kuka on sanonut että tatuoinnin ottamisen täytyy merkitä omaperäisyyttä tai erikoisuutta? Ei se kuitenkaan tarkoita, että kaikilla olis täsmälleen samanlainen kuva. Ei tietenkään kannata ottaa tatuointia hetken mielijohteesta, kun se tulee siinä iholla olemaan lopun ikää, mutta tuskinpa kovin moni niin tekeekään.
Antti on aivan loistava uimahallin mäessä. Tekee aivan törkeän hyvää jälkeä ja on myös erittäin mukava! Ei tule aika pitkäksi ja laatu on vaasan parhainta!
Twihligth ink ja JV-ink on parhaat. Hinta laatu taso varmasti kohillaan, kaks kuvaa itte ottanu JV-Inkissä
Siihen nähden kuinka kauan Andykin on tatuointeja tehnyt niin ei ole kyllä kummoinen. Keskinkertainen korkeintaan...
Menettänyt asiakkaita aika paljon menneistä vuosista...
Valhalla paras ja halpa. Taso hyvä. Ei mitään customia voi ikinä suositella.
Vanhassa vaasassa hyvä kotitatskaaja.