Björkqvist ?

Miksi Björkqvist tuomittiin murhasta? Selvästi tappo tuo oli..?

Tekeekö puukoniskujen määrä taposta murhan ? Uhrille on yhdentekevä kuoleeko hän yhteen vai sataan iskuun..vai vaikuttaako uhrin asema,kuten poliisinkin on laita, poliisin ampumisesta saa aina murhasyytteen vaikka se olisi pikaistuksissa tehty! Se on väärin ..Poliisi on sentään aseistettu henkilö ja muille vaarallinen.
2639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En millään lailla ole Björkgvistin puolella tässä asiassa- henkirikos on henkirikos, ja siitä kuuluu tuomio. Mutta....Tapauksen jälkeen tapahtunut uutisointi on ollut kovin mustavalkoista: Paula ihana enkeli, hyvä äiti, kiltti, pyyteetön, avulias, suorastaan Jämsän selkäranka. Jarmo: hullu, väkivaltainen,pelottava, vihasi lastaan...Emmehä me voi tietää, mikä on totuus sieltä seinien sisäpuolelta: mikä ajaa ihmisen tälläiseen tekoon?Pistää ajattelemaan, että noinkohan se vaimokaan ihan täydellinen tässä suhteessa oli?Isä aina sanoi, että riitaan tarvitaan kaksi.Miksi tämän Jarmon omaisia ei ole haastateltu?

Äänestä
  • olemassa ihmisiä, jotka saavat ilman kumppanin riitaisuuttakin paljon pahaa aikaan. Ja sopuisasta ihmisestä tulee riitaisa, jos hänen lastaan kohdellaan huonosti.

    Samaistun paljossa Paula Björkvistiin ja hänen kohtaloonsa, vaikka itse olenkin hengissä.
    Paulan suvun arvot tuntuvat olevan samanlaiset kuin minunkin sukuni arvot.

    Minunkin ex-mieheni oli hyvin avulias sukulaisteni luona käydessämme. Niinpä kynnys kertoa heille totuus siitä millainen mies oli, nousi korkeammaksi.

    Psykopaattien(oliko JB sellainen?)kyvyt perustuvat siihen, että heidän toimintansa on juonimista ja ettei heitä hetkauta lapsen hätä, eivätkä mitkään konstit ole heille tabuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fafiso kirjoitti:

Miksi Björkqvist tuomittiin murhasta? Selvästi tappo tuo oli..?

Tekeekö puukoniskujen määrä taposta murhan ? Uhrille on yhdentekevä kuoleeko hän yhteen vai sataan iskuun..vai vaikuttaako uhrin asema,kuten poliisinkin on laita, poliisin ampumisesta saa aina murhasyytteen vaikka se olisi pikaistuksissa tehty! Se on väärin ..Poliisi on sentään aseistettu henkilö ja muille vaarallinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu