Hyvä hotelli Prahassa?!

dmvlksjgfs

Suunnitellaan matkaa Prahaan ja ollaan kateltu hotellivaihtoehtoja. Tosi vaikee päättää mikä olis hyvä kun meidän budjettiin sopivia oli aika monta. Missä olisi paras hotellin sijainti? Olemme vain pidennetyn viikonlopun joten sijainnin pitäisi olla mahd. hyvä jotta keritään näkemään paljon. Osaisiko joku sanoa näistä hotelleista jotain Hotel RACEK, GOLF,APOLLON, SLAVIA TAI AKCENT. Kertokaa kokemuksianne tai suositelkaa hotellia!!

6

5380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heppuli35

      Hotelli Golf on halpishotel ja sijaitsee hevonkuusessa. Samoten taitaa olla Apollokin. Itsellä on kokemusta hotelli Green Gardenista, jossa tuli oltua pääsiäisenä. Normihotsku ja kohtuu sijainti. Lähimmälle ratikka&metroasemalle n.400m ja Kylälle (uuden kaupungin keskusta) n.900m.

      Suosittelen Lämpimästi...että asennat koneeseesi, ellei jo ole, Google Earthin. Se on 100% Ilmainen ohjelma jolla voit katella mitä maapallon kolkkaa tahansa. Sieltä näkyy Prahakin ja sen hotellit helevetin hyvin suoraan sanottuna. Alla linkki.
      http://earth.google.com/download-earth.html

      Ohjelmassa on "measure" työkalu jolla voi kätevästi mittailla etäisyyksiä eri paikkojen välillä. Ohjelma imaisin jonkun fileen itseensä ja sen jälkeen ruudulle lävähti varmaan kaikki Prahan 200 hotellia. Siitä vaan kattelemaan!:)

      Google Earthiin on jotenkin linkitettynä www.booking.com josta voi varata hotelleja. Sieltä näkyy paikkatilanne ja hinnat. Ym. tietoa hotskuista.

      Hotsku kannattaa sijaita jossakin lähellä uuttakaupunkia. Vanhan kaupungin alue lienee kalleinta aluetta.

      • hhjhjhj

      • Prague
        hhjhjhj kirjoitti:

        http://maps.google.com/

        Hotelli Jalta on Vaclavin aukiolla eli ydinkeskustassa, 4 tähteä. Toisella puolella aukiota on hot. Adria, myös 4 tähteä.


    • makw

      corinthia towers on 5 tähden tornihotelli ja ollaan yövytty siellä 84 euroa/yö.

      on keilahallit, nälöala uima-altaat, höyrysaunat tms.

      hotelli on metroaseman juurella ja 24 saakka pääsee nopeasti keskustaan.

      prahan mm kisojen aikana jääkiekkojoukkoeet yöpys täällä. Suomen joukkue toisessa panorama corithia hotellissa.

      • yöpys?

        yöpys????


    • Pimpula1972

      http://www.botelmatylda.cz/en/

      Voin lämpimästi suositella:-) Viehättävä pieni venelaiva ihan keskustassa. Kaarlensillalle n. 1 km kävelymatka, ja vanhaan kaupunkiin sama. Ainut miinuspuoli on se että kajuutat eivät ole ilmastoituja. Voi hellesäällä olla aika kuuma. Me olimme mieheni kanssa todella tyytyväisiä. Kysy lisää jos kiinnostaa, vastaan kyllä kunhan ehdin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      108
      2717
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      122
      2160
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      70
      1667
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1314
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1179
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1124
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      54
      1109
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1074
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      128
      1067
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      987
    Aihe