Heippa kaikki vakava-kokeeseen osallistuneet... kuin meni? nähdäänkö tokassa vaiheessa?? itse en olisi TOD varma, ol niin kauhee koe joopas.
VAKAVA-KOE 7.5
se siitä sitten
187716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ihan ok meni. Osa kysymyksistä oli melko helppoja, mutta oli mukana tietty aika vaikeitakin kysymyksiä. Toivon, että pääsen toiseen vaiheeseen, mutta se riippuu tietysti siitä, miten hyvin muilla meni tuo koe.
Ei kyl osaa yhtään arvuutella tuloksia,toivotaan parasta! Osa oli joo tosi helppoja mut sit ku se kysymyksen asettelu on silleen erikoinen niin sit välillä tuli tosi epävarma olo et mitä tää nyt oikeesti sit tarkoittaakaan.. huhuh.
Minä pääsen läpi aivan varmasti. Koe oli helpompi, kuin ajattelin. Koe olisi saanut olla paljon vaikeampi. Ei ole reilua, että toiset pääsee sisään onnenkantamoisilla. Minä olen lukenut tosi hyvillä papereilla lukiosta (9,8) ja sen teen myös opettajakoulutuksessa. Täällä ei varmaankaan ole yhtään tulevaa luokkakaveria. Minut ainakin tulette näkemään luonnollisesti sinnä toisessa vaiheessa! Minä olen paras!!
lol
On hyvin ikävää nähdä täälläkin kateutta! Minä olen lukenut sen verran hyvillä papereilla lukion, ettei tuollainen kateus kyllä minua haettaa. Harva pystyy samaan, kuin minä. Täällä ei ole ketään, joka on minua parempi!
Täällä ei oo ketään joka on minua parempi:DD haha,pelle.
huora se täällä huutelee
sinullekin tapahtuu jotain vastoinkäymisiä, vaikka tämä koe olisikin mennyt superloistavasti. Ja koska sinut on kasvatettu tuollaiseksi, niin pudotus maanpinnalle tulee olemaan sinulle erityisen kova riippumatta siitä, mitä elämänaluetta pudotus tulee koskemaan. Onnea ja hyvää loppuelämää!
Kiitos kun annoit päivän parhaat naurut :DD toivottavasti heitit ton läpällä, muussa tapauksessa oon huolissani sun turvallisuudesta :DD noei.. en vaan pysty lopettaa nauramista!! lollollollol onhan se kiva et joillain on itseluottamusta.....
Huomasitko, että väitteet sisälsivät paljon kompia. Yksi "vain" sana saattoi muuttaa koko väittämän. Koe ei olut vaikea, joskin kysymykset niin aseteltuja, että varmasti oikeaa vastausta oli vaikea tietää.
Kolmeen kysymykseen jätin kokonaan vastaamatta, kymmenen kysymyksen vastauksesta olin epävarma.. Eli suht hyvin meni täällä.
Itse en jättänyt yhtään kohtaa tyhjäksi, menin vähän "kaikki tai ei mitään"-asenteella. Ehkä noin 15 kohtaa oli epävarmoja, mutta laskeskelin myös että lähemmäs 160 oli sitten täysin oikein..
aika vaikeahan tuo koe oli. itse olin varmalla otteella menossa kokeeseen, koska ymmärsin aineiston, mutta koe yllätti täysin vaikeudellaan.
onko teillä tietoa, tuleeko oikeat vastaukset johonkin nähtäville? yleensähän nuo monivalintaiset pääsykoevastaukset tulevat julki seuraavana päivänä tms.
vaikea arvioida omaa menestymistään, koska ei tiedä muiden tasoa. Itse jätin kohtia tyhjiksi, sillä yritin vältellä miinuspisteitä. joihinkin vastasin "musta tuntuu" -tekniikalla. saapa nähdä miten käy, luultavasti huonosti..
Ainakaan viime vuonna ei oikeita vastauksia löytynyt mistään, eli tuskin niitä julkistettiin.
koe oli siitä ihmeellinen, että näin jälkikäteen en osaa sanoa, että menikö se hyvin vai eikö. kyssärit oli todellakin monesta kohtaa tulkinnanvaraisia, joten täytyy toivoa, että se oma näkemys meni oikeaan. muutamaan jätin vastaamatta, mutta enimmmäkseen vedin sitten riskillä. tuuria ei ole ollut aikasemipina vuosina, joten saas nähä miten tänä vuonna käy..
Joo, ite olin välillä ymmällä niitten kysymysten kans, joissakin olis voinu vastata väittämän mukaan puolittain, mutta toisaalta.. ja sit se oli riski, ettei sekoittanut omaa tietoa ja kirjoittajien sanomaa. Muutaman jätin tyhjäksi. Välillä väittämä oli suoraan kirjan lause! Aika oli kortilla, tarkastaa en kerennyt. Toivotaan vaan parasta! Milloinkahan kutsut postitetaan?
Tulosten julkistaminen riippuu ihan paikasta. Pääosin julkistetaan 21.5. (eli ens maanantaina :D), mutta esim. Helsingissä vasta 28.5. Ei millään jaksais odottaa maanantaita.. :)
Anteeksi tyhmä kysymykseni, pääsin kyllä toiseen vaiheeseen mutta en tiedä mistä näen kokeeni pistemäärän...?