Sain eilen oudon viestin sähköpostiin osoitteesta [email protected] . Se oli jonkinlainen vaatimus ja selvästi joku hämärä juttu. Viesti on portugaliksi, jota en pahemmin ymmärrä. Yhteyshenkilö DPF Daniel Gomes Sampaio.
Onko muille tullut ko osoitteesta hämäriä viestejä sähköpostiin?
Onko muille tullut ko osoitteesta hämäriä viestejä sähköpostiin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tässä on nyt eri mahdollisuuksia
1) ei ensinnäkään pidä aukaista mitään hämäräperäisiä viestejä - voi olla viirus
2) ilmoita poliisille
3) laita automaattinen roskapostinsuoja
4) miksi yleensä laittelet tätä e-postiosoitetta näkyville? Joku saattaa mennä sinne. Minä itse en varmasti mene. Kuka sitten jymäyttää? Se joku vai sinä? Kaikenmaailman virusosoitteita on liikkeellä. Ja rahanjymäytys juttuja.
5) ihan yks hailee.
6) no nyt muut tietää, älkää menkö lankaan ja aukaisko. Annetaan olla olipa se sitten virus tai huono "aprillipila". Takaan että ette menetä mitään kun heitätte viruksen suoraan roskiin.
Kannattaakin ihmetellä jokaista saamaansa roskapostia netin keskustelufoorumeilla, muhahahhaaa!
Älä aukaise ns.roskapostia,itse olin joskus ihan äimän käkenä kuin luin tulleita viestejä hitto jotain diapameja,viakraa,neuvo sinulle pistä heti roskiin tuollaiset viestit älä edes avaa.
60% kaikista minun sähköposti viesteistä on erittäin hämäriä ja saa nimulle ison tunteeen jonka voin näyttää pienellä ja ytimekkäällä merkki yhdistelmällä WTF ja koska tiedän mitkä ovat niitä hyödyllisiä niin minä vain ruksaan ja poistan kaikki viestit joita en odota, ja enkä edes raaski avata jotta sieltä voisi tulla odotettavissa oleva vakoiluohjelma