Kun te niitä autojanne tuunaatte niin laittakaa ne vilkut kuntoon tuntuu että joka ainoassa autossa mistä kuuluu n.16.000khz taajuus niis vilkut ovat mennyt epäkuntoon ihmettelen koska autot ovat melko tuoreita ja muuten siistejä kalvotetuin lasein ja malatuin valoin olen vaihtamassa 20 vuotta vanhaa autoani tuoreempaan mutta tiedän ainakin muutaman automerkin jossa näitä vilkku ongelmia esiintyy aika usein joten ne merkin olen poistanut listoiltani olen sitä mieltä että jos auto maksaa yli 15,000 erkkiä pitäisi siinä toimia vilkut samalla lailla niiden helvetin SUBwoofereiden kanssa voihan se olla ettei niitä vilkkuja saa kytkettyä kun niin kummallisessa asenossa ajetaan ja nautitaan auto HI-FIstä että semmosta.
Tuunaajille!
LEHMÄNKÄÄNNÖS
2581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
onhan se silleen et yli 15ooo€ autoissa harvalla tuntuu olevan maksettu vilkkuja osarissa ollenkaan. Uusia bemuja ja volvoja ja kaikkii sellasii tuntuu menevän niin prkl paljon pitkin ja poikin ja vikkuja niihin ilmeisesti ei o asennettu ollenkaan. Ja yleensä kyseisten autojen kuskit ovat lähellä keski-ikää!!
ilmeisesti on taas joku yksittäistapaus nähty jossain. sen takia liikenteessä kuuluu ennakoida ja pitää riittävää turvaväliä, jotta pystyy selviytymään yllättävistäkin tilanteista. ihmisiä siellä liikenteessäkin vain ollaan, jos joskus joltain sattuu vilkku unohtumaan niin ei kai se niin vaarallista ole. liikenteessä sattuu vakavempiakin asioita, joihin voisi puuttua.
keski-ikäiset bemarikuljettajat eivät todellakaan ole mikään riskiryhmä liikenteessä.
jos ei itsellä ole varaa ostaa 15 000 euron autoja, niin kannattaa silti keksiä ennemmin oikea syy, mistä tulla valittamaan.