Mistä löytyis kypäriä, mielummin alle 100€ maksavaia, nopeella selaamisella en ainakaan löytäny.
Mistä löytyy edullisia kypäriä?
Mahoton666
105285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onhan niitä kypärienkin kauppiaita ja alle satasen esim: nakkilan pyörä ja mopo, 4moto, allright, hanx jne. eli tarjolla on vaikka mitä.
kypärä on tärkeä varuste joten älä osta paskaa!
"Nopeella selaamisella" löyty ainaki tollanen http://www.motomaster.fi/kauppa//product_catalog.php?c=35 Tuolta oon omani tilannu.
eivät ota sivuillaan kantaa edes kuorimateriaaliin. Se on siis muovi.
Ei muuta kuin lycka till semmoisen kanssa, on ne tosi hyviä kun ne on "E-hyväksyttyjä". Juuh!
kaikki ns.halvat kypärät(alle 300e)on muovia
Joo tuli sitte tilattua tollanen
http://www.motomaster.fi/kauppa//product_details.php?p=65
Varohan nyt kaatumasta ja lyömästä päätä asfalttiin, ettei pomppaa kolmeen metriin, käy nimittäin niskojen ja aivojen päälle se homma!
tehty mikä tehty, osanottoni
Itse ostin Jyväskylän MP messuilta Osben X-Race kypärän reilu kuukausi sitten ja se on Carbon/Kevlar vahvisteinen kuitu kypärä, remmi on kunnon tupla D lukituksella ja sisäosat saa helposti irti ja pestyä tarvittaessa.
Hinta oli 219€ ja siihen sain mukaan säilytyspussin ja kunnon kypärämyssyn. Kypärä on osoittautunut käytössä tosi äänettömäksi ja mukavaksi käyttää, visiiri on huurtumaton ja kypäräpuhelimen asennus onnistui valmiisiin poteroihin! Hinta pisti vain aluksi epäilemään, mutta nyt kokemuksesta voin kyllä suositella.
itellä makso kypärä jotain 70e,ajan 1000km vuodessa,joten ei raaski monen satasen kypäriä ostella,eikä harmita niin paljon kun huoltamolla
käy kahvilla,ja kypärä viety...