eli onko fincoinssin musta AK 47 hyvä(siis kalliimpi) pliis vastatkaa oikeasti kunnolla!!!
onko fincoinssin musta ak 47 hyvä
ökf
376745
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Osta se double eaglen m86 ak-47 tai mikä nyt oli.
Se joka maksaa 160. Se on maruin veroinen. Siitä lähtee yhtä lujaa kuin maruin aseesta ja on kestävämpi.
Kannattaa ostaa nimittäin sen lähtönopeus on jotain 100m/s 0.20g kuulilla minun cyman ak47(cm.028) lähtönopeudet on jotain 90m/s tiedän koska ostin sen milgearista ne sano nuo tiedot kun kyselin niistä
OSTA SE DOUBLE EAGLE!!! SE ON OIKEASTI MARUIN TASOA!!SIITÄ ON TEHTY VERTAILU!!
osta mieluumin se cyma! ensin se double eaglen m86 oli hyvä,mutta sitten siihen alko ilmetä ongelmia esim.sulakkeiden poksahtelua ja liipasimen jumittumista...ELI OSTA CYMA 0.31 eli AK-74!!
CYMA ON PASKA!! SE MUN CYMA HAJOSI HETi
cymat halkeilee heti ja katkeilee! tehottomia muutenkin..! honkkarin kamatki o parempaa!
kaveril oli cyman ase... siinä sitten kävi näin:
eka päivä: mentiin softaa... piippu osu johonki hieman tukevampaan oksaan *krunts* halki ja irti.
kolmas päivä: se piteli asetta kiinni siitä viiden sentin pätkästä mitä siin viel oli ja seki sitte yhtäkkiä irtosi... (piippu oli kiinni paperiliimalla...) ase tippui siitä sitte viiden sentin korkuudelta matolle ja tukki halkes irti...
mukana tulevat äänenvaimentimet ovat koristeita!
mukana tulevassa akussa on 500 milliamppeeria...
aseet ovat hieman feikin painosia ja kokosia...
huonot lähtönopeudet!
joutuu ladata yks kuula kerrallaa sinne/tai työntää putken ja tikun avulla!
ASE ON ROMU! KÄY KYLLÄ ENSIASEEKSI VASTA-ALKAJILLE, JOS OSAA KÄSITELLA HYVIN VAROVASTI!
Jos puhut jostain jousitoimisesta tai muovisen rataslaatikon sähkötoimisesta, tämä voi hyvinkin olla totta. Tehottomia muutenkin..? Cyma CM.031 (AK74) lähtee 113-118m m/s .20g kuulilla.
Eka päiväsi: Järkeä viskoa asetta metsikössä puissa? Kaverisi saisi muutenkin olla varovaisempi. Lelujahan kuularit kuitenkin ovat.
Kolmas päiväsi: Liimasitte piipun kiinni, paperiliimalla?! Ei liika järki päätä pakota..
kaverillas on tainut olla vanhaa tuotantoa ne ei kestä muttta nykynen tuotanto vaikka tuo cyma ak47 (cm.028) on tosi hyvä viellä puu ostar ja parempi akku nii VAU!! MIKÄ ASE ON KOKEMUSTA SILLÄ MULLA ON CYMA AK47 SIINÄ VIRIJOUSI JA UUS AKKU.
En oo varma aika moni sanoo Cymaa surkeeks mut mun mielest se on ihan Ok mä ite ostan ehkä fincoinsilta jonkun aseen
itsekin olen kiinnostunt fincoiisin uusista sähköaseista sekä ne 7e suojalasit olivat hienot.
http://www.youtube.com/watch?v=D9ArnX6KUnA&NR=1
onko tämä ase tuo fincoinssin 160e maksava G608?
meneekö kyseiseen aseeseen marun regu-lippaat?
ase mistä puhuit. ja cyma ei todellakaan enää huono valmistaja! takavuosien CYMAN aseet olivat täys paskoja mutta nykyiset cyman luomukset ovat täysin pelikelpoisia...elkää puhuko paskaa aseesta,jota ette ole IKINÄ kokeilleet! ja mulla on kokemuksia monesta uudesta cyman aseesta ja hyviä ovat!
Saatana älkää sitten uskoko!! Mulla on ollut monia cyman aseita EIKÄ NE KESTÄ PASKAN VERTAA KUIN TU YKSI JO SANOIKIN!! JA UUDET ON VIELÄ PASKEMPIA!!
FINCOINSIN PARAS ASE ON WELL R6!!!
SE ON TOTTA!!
TÄSSÄ VERRATAAN CYMAA JA R ASETTA!! KATTOKAA
http://youtube.com/watch?v=tNrsmAOq55E
Jep!! Kattokaa toi video jonka pelle jo linkitti!!!
SE ANTAA VÄHÄN ESIMAKUA CYMASTA!!
Ja se well r6 on hyvä!! On kokemuksia.
Ja tossa viä se linkki: http://youtube.com/watch?v=tNrsmAOq55E
http://youtube.com/watch?v=tNrsmAOq55E
eikös tämän ketjun aloittaja kysellyt tietoja ak74:stä? Näissä videoissa esiintyi vain Cyman MP5!
Pidä se pääs kiinni, ellet tiedä mitä puhut. Vaikka sinulta olisikin mennyt Cyman ase paskaksi, niin mitä siitä? Kenties maanantaikappale, tai raiskasit sen, tai vain kusetat meitä kun ei ole varaa ostaa Maruita.
Cyma on oikeasti hyvä merkki. Hinta, ja laatusuhde kohdallaan, ja moni airsoftaaja käyttää Cyman aseita halvan hinnan vuoksi.
Ja sanon tähän väliin, että Cyman vanha tuotanto on aivan perseestä. Esim Cm.022 vai mikä olikaan on surkea. ( Se on Ak47 malli) mutta uudempi malli, Cm.028 on uskomattoman hyvä. Maruin tasoa eri hinnalla, ja nimellä.
Kaikki aseet, joissa on metallinen rataslaatikko, on hintansa verosia.
Ostin 70e cyma aseen mp5 tyyppi sen . Kun testasin sitä asetta niin siitä lens vaan 3 m!!!!!!!Vituttaa niin saatanasti
Ei ole totta! itse olen ostanut 6kk sitten Fincoins'ista Cyman Cm.031! Toimii vieläkin todella hyvin! Ei ole mitään ongelmia ollut.
Kuula lentää edelleen 50-60m
Joo vitut mitää 3metrii lentänyt!!!Cyma on ihan vitun hyvä osta!!!
Kyllä vain ei se ole niinkuin muut Cyman aseet
se on jo aika lähellä Maruin laatua. Todella hyvä ase (jousi ja akku kannattaa ehkä vaihtaa)
KYLLÄ CYman joku randomi uzi ei edes nimeä ennen tuossa paketissa lukenyt niin nykyään CYMAN ASEET ON HUIPPU HALPOJA JA LAADUKKAITA että jos PROairsoft kehtaa myydä tätä uutta cyman ak:ta : http://proairsoft.com/acatalog/info_CY_028C.html niin kyllä se on laadukas
fincoinssissa on pelkästää jotai virolaisii aseita
hah honkkarin ak:stakin lähtee jo 107m/s
Hah miks vitussa puhutte jostai iänikuisesta paska-cymasta ku on olemassa myös G&P! Mulla on M249 Marine ja onpahan kokonaan metallia ja sitä myöten myös aidon tuntoinen. Vakiona kuula lähtee 130m/s ja sarjatuli on taatusti nopeampi kuin jossain kiinalaisen vinosilmän valmistamassa paska-aseessa.
No saatana G&P on kaikkii toisiin valmistajiin (paitsi SYSTEMAAN) verrattuna paljo parempi!!!
Ja CYMA aseet on nykyää paljo parempii ku mikkää maruin tehottomat!
Ainoo mikä kusee Cymas on Hoppi ja se on vitun helppo vaihtaa ja on halpa!!
Fincoins on huonoin airsoft liike mitä tien!!
Ja 2vuotta sitten kaikki kiina-aseet kusi mutta nykyyän Cyma, JG, AGM, Cybergun, Well ja KALASH on parhaimpii kiina-aseita valmistavii merkkejä!!
Double Eagle on halvipmii ja edellleen huonoinpii merkkejä!!
Opetelkaa ny saatana softaan MARUI KUSEE!!
Ja mul on kokemusta Kiina-, Marui ja muista TMaseista ja marui on huonoimpien kiina-aseitten kohdalla!!!
Nii onhan se totta että G&P on paljon parempi kuin noi romut kiina-aseet. Ei se Marui HUONO ole mutta kun se on nykyään hinta-laatusuhteelta aivan paska. Kyllähän se kestää mutta on sitten niin muovinen ja tehoton :/
unohtuko dboys
CYMAnin ase on paras. Wellinne on niin surkeita hajoo ekast kosketuksest. Mul on wellin ase ja meni viikon sisäl rikki, eikä ollu tahallaan rikottu. Kannataa ostaa Cyman ei mitää Doblei tai Wellei ne on niin huonoja. Paras ase on koko kaupas Warrior MP01, vaikka se on wellin mutta siihen kannataa ostaa uudet osat. Ja mul on just tää kyseinen Cyman ase eikä oo menny vielä rikki uskokaa pois. Ei kannata uskoo noit huijjareit jotka yrittää pilata sun mahikses. Ne kusettaa vaan. Ja Cymanin ase ampuu pitkälle ja on KESTÄVÄ!!! Parempi ase tuplasti kun Wellinne.
OTA CYMAN.031!!!!!!! ÄLÄ USKO NOIT JOTKA KIRJOTTAA TÄNNE NEGATIIVIST!!! OSTA CYMA!!!!
JA ETTETE TIIÄ MITÄÄN AIRSOFTEIST!!! Kannatias hommata korvat. Kiinalaiset aseet voittaa jossain määrin japskukkien aseet. Maruin aseet on niin huono hinta laatu suhde että paskat. Ja AGM on niin surkee että Cyma vetää niille paskat housuun ja sitä paitsi cyman tehoi voi ja kannataa lisätä ja sit ainakin ne voittaa maruin ja AGM G&P helposti. Että imekää siitä. Eikä teillä mitään "kokemusta oo" yritätte olla vaan jotain teko pyhii paskoi, mut oikeesti ette tiiä mistään mitään et kannatais oppii jotain ennen kun kirjottaa tänne jotain. ET IMEKÄÄ SIITÄ!!! JA TURHA LAITTAA VASTA VÄITTEIT!!!!
Joo Cyma on hyvä mul on ollu 2vuotta je on kestänyt hyvin eikä mikään ole hajonnut!!!Joten osta cyma!!!!!
Siis oikeesti miten te mamot ette voi softata kiina aseilla! V***u mulla on toi cyma cm.031 ja on tosi hyvä voitin ku oli 2 aikuista vs. minä (11v) ja voitin vaikka toisella oli maruin vsr ja toisella aps 2.
Ja siis kroisos kannattaako sen sun kaverin huitoa sitä omaa asettaan siihen puuhun ja paperiliimalla korjata ois vieny korjattavaks. Mun cyma cm.031 kronattiin 117 m/s että valittakaa lisää. Jos ei osaa asetta käsitellä niin kannattaa luopua koko airsoftauksesta ettei vahinkoja satu. :D
cyma.028 o paras käytiin kronottAA proairsoftis 122M/S
voiko tolla ampuu sarjatulta??
Siis Cyman AK-47
voiko cyman ak-47 ampuu sarjatulta??