Onko Funchalissa menopaikkoja?

Oltiin kaverin kanssa Lanzarotella. Siellä ei ollut kerrassaan mitään. Meni kaljoitteluksi koko viikko. Onkohan Madeiralla kunnon menopaikkoja nuorille? En tarkoita mitään mummupaikkoja tai kaljabaareja, vaan simmoisia joissa on kunnon jytinää ja sutinaa.
41297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kasinolla saat ainakin rahaa menemään ja ohjelma on verrattavissa Pariisin paikkoihin.

Äänestä

Madeira ei ole mikään varsinaisten menopaikkojen paikka. Madeiralla syödään hyvin ja katsellaan komeita maisemia. Suurin osa turisteista onkin vanhempaa väkeä.
Suosittelisin menoa Kanarialle, missä menopaikkoja on runsaasti. Esim. Teneriffan Americas voisi olla toivomasi kohde.

Äänestä

Mites olis Ibiza, ois sitä sutinaa ainakin.

Äänestä

Tuossa ohimennen moititaan Lanzarote. Ehkä se ei ole mikään nuorten kutupaikka samoin kuin ehkä jotkut muut Kanarian saaret, mutta todella mukava paikka. Saari on rauhallinen, aika turvallinen ja monenlaista tekemistä löytyy. Paikka on vilkastunutkin viime vuosina. Diskoja löytyy ja muita illanviettopaikkoja. Valitettavasti kuvaan on tulleet myös tunkeilevia maksullisia naisia ja miehiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En halua tylsistymään kirjoitti:

Oltiin kaverin kanssa Lanzarotella. Siellä ei ollut kerrassaan mitään. Meni kaljoitteluksi koko viikko. Onkohan Madeiralla kunnon menopaikkoja nuorille? En tarkoita mitään mummupaikkoja tai kaljabaareja, vaan simmoisia joissa on kunnon jytinää ja sutinaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu